BGL Luxembourg Open 2014

8
4
2

BGL Luxembourg Open 2014 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást ženského okruhu WTA Tour, který se hrál na krytých dvorcích s tvrdým povrchem komplexu Kockelscheuer Sport Centre. Konal se mezi 13.19. říjnem 2014 v lucemburském hlavní městě Lucemburku jako 24. ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 250 000 dolarů patřil do kategorie WTA International Tournaments. Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře se stala šestnáctá tenistka světa Andrea Petkovicová z Německa, která vypadla v prvním kole. +more Singlovou trofej získala, po finálové porážce v předchozím ročníku, další německá hráčka Annika Becková. Deblovou trofej si odvezl pár Timea Bacsinszká a Kristina Barroisová.

Jiné formy účasti

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Julia Görgesová * Antonia Lottnerová * Mandy Minellaová

Následující hráčka získala do hlavní soutěže zvláštní výjimku: * Anna-Lena Friedsamová

Následující hráčky si zajistily postup do hlavní soutěže v kvalifikaci: * Denisa Allertová * Lucie Hradecká * Ons Džabúrová * Johanna Larssonová

Odhlášení

;před zahájením turnaje * Viktoria Azarenková (poranění nohy) * Eugenie Bouchardová (poranění levého stehna) * Kaia Kanepiová * Garbiñe Muguruzaová * Anna Karolína Schmiedlová * Heather Watsonová

Skrečování

Karin Knappová (poranění levého stehna)

Přehled finále

Annika Becková vs. Barbora Záhlavová-Strýcová, 6-2, 6-1

Ženská čtyřhra

Timea Bacsinszká / Kristina Barroisová vs. Lucie Hradecká / Barbora Krejčíková, 3-6, 6-4, [10-4]