BNP Paribas Masters 2015 – mužská dvouhra

8
4
2

Do soutěže mužské dvouhry na tenisovém turnaji BNP Paribas Masters 2015 nastoupilo čtyřicet osm hráčů. Z #Kvalifikace|kvalifikace postoupilo šest tenistů po výhrách ve dvou kolech a Rus Teimuraz Gabašvili jako tzv. šťastný poražený. Dvojnásobným obhájcem titulu byl první hráč světa Novak Djoković ze Srbska.

Vítězem dvouhry se stal opět nejvýše nasazený Srb Novak Djoković, jenž ve svém čtrnáctém finále bez přerušení - z patnácti odehraných turnajů roku - zdolal skotskou turnajovou dvojku Andyho Murrayho po dvousetovém průběhu 6-2 a 6-4. Prodloužil tak svou 22zápasovou neporazitelnost. +more Jako první tenista vůbec vybojoval šest trofejí ze série Masters za jedinou sezónu, a jako první také dosáhl na čtvrté vítězství na pařířském mastersu. Proti Murraymu vyhrál desáté utkání z posledních jedenáti a aktivní vzájemnou bilanci navýšil na 21-9.

V probíhající sezóně si Djoković připsal jubilejní desáté turnajové vítězství, které představovalo padesátý osmý singlový titul na okruhu ATP Tour. Zvýšil také rekordní výdělek hráče v konkrétní sezóně.