BNP Paribas Poland Open 2021 – ženská dvouhra

8
4
2

Ženská dvouhra BNP Paribas Poland Open 2021 probíhala v druhé polovině července 2021. Do singlové soutěže gdyňského tenisového turnaje hraného na antuce nastoupilo třicet dva hráček. Jednalo se o úvodní ročník turnaje.

Čtvrtfinále mezi Slovenkou Kristínou Kučovou a Gruzínkou Jekatěrinou Gorgodzeovou se stalo délkou 3 hodin a 55 minut nejdelším zápasem sezóny, když o čtyři minuty překonalo duel Sorribesové Tormové a Giorgiové z Říma. Představovalo tak šesté nejdelší utkání otevřené éry. +more Gorgodzeová měla už v průběhu druhého setu čtyři mečboly, ani jeden z nich však nedokázala využít. Ve třetím setu Kučová vedla už 4-2, gruzínská tenistka po srovnání nedokázala zápas dopodávat a prohrála ve třech zkrácených hrách.

Vítězkou se stala až 165. hráčka pořadí, nenasazená Maryna Zanevská z Belgie, jež ve finále za 1 hodinu a 51 minut zdolala další nenasazenou hráčku Kristínu Kučovou ze Slovenska po dvousetovém průběhu 6-4 a 7-6(7-4), přestože v obou setech musela dohánět ztrátu dvou brejků. +more V probíhající sezóně i své dosavadní kariéře si připsala premiérové turnajové vítězství na okruhu WTA Tour. Obě hráčky debutovaly ve finálové fázi turnaje na hlavním ženském okruhu.