Baltic Open 2019

8
4
2

Baltic Open 2019 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást ženského okruhu WTA Tour, který se odehrával na otevřených antukových dvorcích Národního tenisového centra. Konal se mezi 22. až 28. červencem 2019 v lotyšském lázeňském městě Jūrmala jako premiérový ročník turnaje.

Po jednom odehraném ročníku antukového Moscow River Cupu přemístili moskevští držitelé pořadatelských práv turnaj do Jūrmaly a změnili název na Baltic Open. Poprvé v historii tak Lotyšsko získalo pořadatelství události WTA Tour.

Turnaj s rozpočtem 250 000 dolarů a prize money 226 750 dolarů patřil do kategorie WTA International. Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře se stala světová čtrnáctka Anastasija Sevastovová. +more Jako poslední přímá účastnice do dvouhry nastoupila 176. hráčka žebříčku Indka Ankita Rainová.

Čtvrtý singlový titul na okruhu WTA Tour vybojovala Lotyška Anastasija Sevastovová. Deblovou soutěž vyhrál kanadsko-srbský pár Sharon Fichmanová a Nina Stojanovićová, jehož členky získaly premiérovou společnou trofej.

.

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Jana Fettová * Diāna Marcinkēvičová * Kamilla Rachimovová

Následující hráčka nastoupila do hlavní soutěže pod žebříčkovou ochranou: * Patricia Maria Țigová

Následující hráčky si zajistily postup do hlavní soutěže v kvalifikaci: * Başak Eraydınová * Barbara Haasová * Valentina Ivachněnková * Katarzyna Kawaová * Paula Ormaecheaová * Nina Stojanovićová

;před zahájením turnaje * Vitalija Ďjačenková → nahradila ji Chloé Paquetová * Ivana Jorovićová → nahradila ji Chan Sin-jün * Kaia Kanepiová → nahradila ji Anhelina Kalininová * Darja Kasatkinová → nahradila ji Varvara Flinková * Veronika Kuděrmetovová → nahradila ji Kristína Kučová * Kateryna Kozlovová → nahradila ji Patricia Maria Țigová * Věra Lapková → nahradila ji Jelena Rybakinová * Julia Putincevová → nahradila ji Ana Bogdanová * Jevgenija Rodinová → nahradila ji Kristýna Plíšková * Alison Van Uytvancková → nahradila ji Ysaline Bonaventureová

Skrečování

Margarita Gasparjanová (poranění levé kyčle) * Kristína Kučová (poranění levé nohy)

Ženská čtyřhra

StátHráčkaStátHráčkaWTANasazení
Jeļena OstapenkováGalina Voskobojevová72. 1. +more
Monique AdamczakováChan Sin-jün117. 2.
Irina BaraováDalila Jakupovićová156. 3.
Oxana KalašnikovováEna Šibaharaová165. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do soutěže čtyřhry: * Xenia Alešinová / Kamilla Bartoneová * Veronika Pepeljajevová / Anastasija Tichonovová

Anastasija Sevastovová vs. Katarzyna Kawaová, 3-6, 7-5, 6-4

Sharon Fichmanová / Nina Stojanovićová vs. Jeļena Ostapenková / Galina Voskobojevová, 2-6, 7-6(7-1), [10-6]