2

Benjamin Anthony Johnson (* 24. ledna 2000 Londýn) je anglický profesionální fotbalista, který hraje na pozici pravého či levého obránce za anglický klub West Ham United FC.

Johnson se narodil ve Walthamu Forest, ve Velkém Londýně. Je synovcem bývalého obránce Manchesteru United a anglické reprezentace Paula Parkera a bratrancem bývalého obránce Tottenhamu Hotspur a anglického reprezentanta Ledleyho Kinga.

Johnson se připojil k akademii West Hamu United ve věku sedmi let. Svou první profesionální smlouvu podepsal v lednu 2018, a to ve věku 18 let.

Dne 27. února 2019 Johnson debutoval v Premier League, a to když se objevil v základní sestavě utkání proti mistrovskému Manchesteru City a odehrál 63 minut předtím, než byl vystřídán Pablem Zabaletou (prohra 1:0). +more Na další zápas v A-týmu si musel počkat až do 17. července 2020, kdy odehrál celých 90 minut utkání proti Watfordu.

Dne 27. prosince 2020 vstřelil Johnson svůj první gól za Hammers, a to v zápase proti Brightonu & Hove Albion, když v 60. +more minutě srovnával na 1:1 (zápas skončil nerozhodně 2:2).

V srpnu 2021 vyhrál Johnson cenu pro nejlepšího mladého hráče West Hamu v sezóně poté, co odehrál 20 zápasů (převážně z lavičky náhradníků) za první tým v sezóně 2020/21.

V evropských pohárech debutoval 30. září 2021, když odehrál celé utkání proti Rapidu Vídeň v základní skupině Evropské ligy UEFA.

V říjnu 2021 se, po zranění pravého obránce Vladimíra Coufala, dostal do základní sestavy utkání proti Evertonu. Díky svým výkonům dostával ve startovní jedenáctce přednost i v následujících zápasech, včetně zápasu proti Aston Ville, ve kterém se střelecky prosadil při výhře 4:1.