Biatlon na Zimních olympijských hrách 2010
Author
Albert FloresBiatlon na Zimních olympijských hrách 2010 ve Vancouveru se konal v areálu Olympijský park Whistler ve Whistleru od 13. do 26. února 2010.
Přehled
Na Zimních olympijských hrách 2010 ve Vancouveru bylo na programu celkem 10 závodů. Muži a ženy absolvovali sprinty, stíhací závody, vytrvalostní závody, závody s hromadným startem a štafety. +more Výsledky z olympijských her se započítávaly do celkového hodnocení Světového poháru v biatlonu 2009/2010.
Program
wikitable | Den | Datum | Zahájení (UTC-8) | Zahájení (SEČ) | Závod |
---|---|---|---|---|---|
den 2 | 13. února 2010 | 13:00 | 22:00 | sprint 7,5 km ženy | |
den 3 | 14. +more února 2010 | 11:15 | 20:15 | sprint 10 km muži | |
den 5 | 16. února 2014 | 10:30 | 19:30 | stíhací závod 10 km ženy | |
den 5 | 16. února 2014 | 12:45 | 21:45 | stíhací závod 12,5 km muži | |
den 7 | 18. února 2010 | 10:00 | 19:00 | vytrvalostní závod 15 km ženy | |
den 7 | 18. února 2010 | 13:00 | 21:00 | vytrvalostní závod 20 km muži | |
den 10 | 21. února 2010 | 10:45 | 19:45 | závod s hromadným startem 15 km muži | |
den 10 | 21. února 2010 | 13:00 | 22:00 | závod s hromadným startem 12,5 km ženy | |
den 12 | 23. února 2010 | 11:30 | 20:30 | štafeta 4 × 6 km ženy | |
den 15 | 26. února 2010 | 11:30 | 20:30 | štafeta 4 × 7,5 km muži |
Medailové pořadí zemí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 2 | 0 | 5 | |
2. +more | 2 | 1 | 2 | 5 | |
3. | 2 | 1 | 1 | 4 | |
4. | 1 | 2 | 3 | 6 | |
5. | 1 | 1 | 1 | 3 | |
6. | 1 | 0 | 0 | 1 | |
7. | 0 | 2 | 0 | 2 | |
8. | 0 | 1 | 1 | 2 | |
9. | 0 | 1 | 0 | 1 | |
10. | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 10 | 11 | 9 | 30 |
Medailisté
Muži
wikitable % | % | Disciplína | % | Zlato | % | Výkon | % | Stříbro | % | Výkon | % | Bronz | % | Výkon |
---|---|---|---|---|---|---|---|
vytrvalostní závod | 48:22,5 | 48:32,0 | medaile neudělena | ||||
sprint | 24:07,8 | 24:20,0 | 24:21,8 | ||||
stíhací závod | 33:38,4 | 33:54,9 | 34:06,6 | ||||
hromadný start | 35:35,7 | 35:46,2 | 35:52,3 | ||||
štafeta | Halvard Hanevold Tarjei Bø Emil Hegle Svendsen Ole Einar Bjørndalen | 1:21:38,1 | Simon Eder Daniel Mesotitsch Dominik Landertinger Christoph Sumann | 1:22:16,7 | Ivan Čerezov Anton Šipulin Maxim Čudov Jevgenij Usťugov | 1:22:16,9 |
Ženy
wikitable % | % | Disciplína | % | Zlato | % | Výkon | % | Stříbro | % | Výkon | % | Bronz | % | Výkon |
---|---|---|---|---|---|---|---|
vytrvalostní závod | 40:52,8 | 41:13,5 | 41:21,0 | ||||
sprint | 19:55,6 | 19:57,1 | 20:06,5 | ||||
stíhací závod | 30:16,0 | 30:28,3 | 30:44,3 | ||||
hromadný start | 35:19,6 | 35:25,1 | 35:26,9 | ||||
štafeta | Světlana Slepcovová Anna Bogalijová Olga Medvedcevová Olga Zajcevová | 1:09:36,3 | Marie-Laure Brunetová Sylvie Becaertová Marie Dorinová Sandrine Baillyová | 1:10:09,1 | Kati Wilhelmová Simone Hauswaldová Martina Becková Andrea Henkelová | 1:10:13,4 |
Muži
10 km sprint
14. únor 2010 * Obhájce - Sven Fischer
Umístění | Jméno | Stát | Čas | Trest. kol |
---|---|---|---|---|
1 | Vincent Jay | Francie | 24:07,8 | 0 |
2 | Emil Hegle Svendsen | Norsko | + 12,2 | 1 |
3 | Jakov Fak | Chorvatsko | + 14,0 | 0 |
4 | Klemen Bauer | Slovinsko | + 17,4 | 1 |
5 | Andrij Deryzemlja | Ukrajina | + 40,7 | 2 |
6 | Jean-Philippe Leguellec | Kanada | + 49,8 | 1 |
7 | Pavol Hurajt | Slovensko | + 1:07,2 | 1 |
8 | Björn Ferry | Švédsko | + 1:12,4 | 0 |
9 | Jeremy Teela | Spojené státy americké | + 1:13,9 | 2 |
10 | Ivan Čerezov | Rusko | + 1:18,1 | 2 |
--- | --- | --- | --- | --- |
18 | Michal Šlesingr | Česko | + 1:43,1 | 1 |
28 | Zdeněk Vítek | Česko | + 2:05,9 | 1 |
52 | Jaroslav Soukup | Česko | + 3:02,6 | 2 |
67 | Ondřej Moravec | Česko | + 3:32,0 | 3 |
12,5 km stíhací závod
16. únor 2010 * Obhájce - Vincent Defrasne
Umístění | Jméno | Stát | Čas | Startovní ztráta | Trest. kol |
---|---|---|---|---|---|
1 | Björn Ferry | 33:38. +more4 | + 1:12 | 0+0+0+1 | |
2 | Christoph Sumann | + 16. 5 | + 1:25 | 0+0+1+1 | |
3 | Vincent Jay | + 28. 2 | + 0:00 | 0+0+1+1 | |
4 | Simon Eder | + 31. 0 | + 1:24 | 0+0+2+1 | |
5 | Michael Greis | + 51. 2 | + 1:48 | 0+0+0+1 | |
6 | Ivan Čerezov | + 51. 2 | + 1:18 | 1+0+1+0 | |
7 | Ole Einar Bjørndalen | + 51. 4 | + 1:41 | 0+0+0+2 | |
8 | Emil Hegle Svendsen | + 52. 0 | + 0:12 | 0+1+2+1 | |
9 | Klemen Bauer | + 55. 4 | + 0:17 | 1+0+2+2 | |
10 | Serhij Sedněv | + 1:11. 6 | + 1:49 | 0+0+0+0 | |
--- | --- | --- | --- | --- | |
29 | Michal Šlesingr | + 2:20. 4 | + 1:43 | 0+0+1+2 | |
38 | Zdeněk Vítek | + 3:06. 7 | + 2:06 | 1+1+1+2 | |
51 | Jaroslav Soukup | + 4:26. 5 | + 3:03 | 1+1+1+1 |
20 km
18. únor 2010 * Obhájce - Ole Einar Bjørndalen
Umístění | Jméno | Stát | Čas | Trest. minut |
---|---|---|---|---|
1 | Emil Hegle Svendsen | 48:22. +more5 | 1 | |
2 | Ole Einar Bjørndalen | + 9. 5 | 2 | |
2 | Sergej Novikov | + 9. 5 | 0 | |
4 | Jevgenij Usťugov | + 49. 3 | 1 | |
5 | Pavol Hurajt | + 1:16. 5 | 1 | |
6 | Simon Eder | + 1:19. 2 | 2 | |
7 | Tomasz Sikora | + 1:21. 3 | 2 | |
8 | Christoph Sumann | + 1:42. 4 | 3 | |
9 | Daniel Mesotitsch | + 2:09. 5 | 2 | |
10 | Michael Greis | + 2:15. 1 | 2 | |
--- | --- | --- | --- | --- |
17 | Michal Šlesingr | + 2:42. 3 | 2 | |
30 | Jaroslav Soukup | + 4:12. 7 | 3 | |
35 | Roman Dostál | + 4:28. 9 | ||
67 | Zdeněk Vítek | + 7:18. 7 | 6 |
15 km hromadný start
21. únor 2010 * Obhájce - Ole Einar Bjørndalen
Umístění | Jméno | Stát | Čas | Trest. kol |
---|---|---|---|---|
1 | Jevgenij Usťugov | 35:35. +more7 | 0 | |
2 | Martin Fourcade | 35:46. 2 | 3 | |
3 | Pavol Hurajt | 35:52. 3 | 0 | |
4 | Christoph Sumann | 36:01. 6 | 1 | |
5 | Daniel Mesotitsch | 36:05. 9 | 3 | |
6 | Ivan Čerezov | 36:09. 2 | 3 | |
7 | Dominik Landertinger | 36:09. 7 | 4 | |
8 | Vincent Jay | 36:10. 3 | 1 | |
9 | Jakov Fak | 36:10. 5 | 3 | |
10 | Michael Greis | 36:10. 7 | 3 | |
--- | --- | --- | --- | --- |
16 | Michal Šlesingr | 36:35. 6 | 2 |
Štafeta 4×7,5 km
Umístění | Stát | Jména | Čas | Trest. kol |
---|---|---|---|---|
1 | Norsko | Hanevold, Boe, Svendsen, Bjørndalen | 1:21:38,1 | Celkem 0 |
2 | Rakousko | Eder, Mesotitsch, Landertinger, Sumann | 1:22:16,7 | Celkem 1 |
3 | Rusko | Čerezov, Šipulin, Čudov, Jevgenij Usťugov | 1:22:16,9 | Celkem 0 |
4 | Švédsko | Lindstrom, Bergman, Nilsson, Ferry | 1:23:02,0 | Celkem 1 |
5 | Německo | Schempp, Birnbacher, Peiffer, Greis | 1:23:16,0 | Celkem 2 |
6 | Francie | Jay, Defrasne, Simon Fourcade, Martin Fourcade | 1:23:16,2 | Celkem 1 |
7 | Česko | Soukup, Vítek, Dostál, Šlesingr | 1:23:55,2 | Celkem 0 |
8 | Ukrajina | Bilanenko, Deryzemlja, Derkač, Sedněv | 1:24:25,1 | Celkem 0 |
9 | Švýcarsko | Frei, Simmen, Weger, Hallenbarter | 1:24:36,8 | Celkem 0 |
10 | Kanada | Clegg, Bedard, Green, Leguellec | 1:24:50,7 | Celkem 0 |
Ženy
7,5 km sprint
13. únor 2010 * Obhájce - Kati Wilhelm
Umístění | Jméno | Stát | Čas | Trest. kol |
---|---|---|---|---|
1 | Anastasia Kuzminová | 19:55. +more6 | 1 | |
2 | Magdalena Neunerová | + 1. 5 | 1 | |
3 | Marie Dorinová | + 10. 9 | 0 | |
4 | Anna Bulyginová | + 12. 1 | 0 | |
5 | Jelena Chrustalevová | + 24. 8 | 0 | |
6 | Marie-Laure Brunetová | + 27. 7 | 0 | |
7 | Olga Zajcevová | + 27. 8 | 0 | |
8 | Darja Domračevová | + 31. 8 | 0 | |
9 | Teja Gregorinová | + 33. 6 | 0 | |
10 | Ann Kristin Flatlandová | + 34. 1 | 1 | |
--- | --- | --- | --- | --- |
19 | Magda Rezlerová | + 55. 4 | 0 | |
24 | Veronika Vítková | + 1:15. 3 | 0 | |
60 | Zdeňka Vejnarová | + 2:32. 9 | 2 | |
71 | Veronika Zvařičová | + 2:57. 3 | 2 |
10 km stíhací závod
16. únor 2010 * Obhájce - Olga Pylevová
Umístění | Jméno | Stát | Startovní ztráta | Čas | Trest. kol |
---|---|---|---|---|---|
1 | Magdalena Neunerová | + 0:02 | 30:16. +more0 | 0+0+1+1 | |
2 | Anastasia Kuzminová | 0:00 | + 12. 3 | 0+1+1+0 | |
3 | Marie-Laure Brunetová | + 0:28 | + 28. 3 | 0+0+0+0 | |
4 | Anna Carin Olofsson-Zidek | + 0:58 | + 39. 4 | 1+0+0+0 | |
5 | Tora Bergerová | + 1:47 | + 51. 2 | 0+0+0+0 | |
6 | Anna Bulyginová | + 0:12 | + 52. 1 | 0+1+0+0 | |
7 | Olga Zajcevová | + 0:28 | + 1:04. 3 | 0+1+1+0 | |
8 | Ann Kristin Flatlandová | + 0:34 | + 1:17. 3 | 1+0+0+0 | |
9 | Teja Gregorinová | + 0:34 | + 1. 22. 6 | 0+0+1+1 | |
10 | Andrea Henkelová | + 1:20 | + 1:24. 5 | 1+0+1+1 | |
--- | --- | --- | --- | --- | |
32 | Magda Rezlerová | + 0:55 | + 3:30. 9 | 0+0+1+4 | |
37 | Veronika Vítková | + 1:15 | + 3. 46. 5 | 1+0+1+1 | |
55 | Zdeňka Vejnarová | + 2:33 | + 7:14. 6 | 1+1+3+1 |
15 km
18. únor 2010 * Obhájce - Andrea Henkelová
Umístění | Jméno | Stát | Čas | Trest. minut |
---|---|---|---|---|
1 | Tora Bergerová | 40:52. +more8 | 1 | |
2 | Jelena Chrustalevová | + 20. 7 | 0 | |
3 | Darja Domračevová | + 28. 2 | 1 | |
4 | Kati Wilhelmová | + 1:04. 5 | 1 | |
5 | Weronika Nowakowská | + 1:04. 7 | 1 | |
6 | Andrea Henkelová | + 1:39. 6 | 2 | |
7 | Agnieszka Cylová | + 1:39. 7 | 1 | |
8 | Oksana Chvostenková | + 1:45. 8 | 0 | |
9 | Ljudmila Kalinčiková | + 1:46. 3 | 1 | |
10 | Magdalena Neunerová | + 1:49. 3 | 3 | |
--- | --- | --- | --- | --- |
55 | Zdeňka Vejnarová | + 5:45. 2 | 4 | |
60 | Gabriela Soukalová | + 5:57. 0 | 2 | |
64 | Magda Rezlerová | + 6:20. 3 | 5 | |
68 | Veronika Vítková | + 6:40. 6 | 4 |
12,5 km hromadný start
21. únor 2010 * Obhájce - Gro Marit Istad-Kristiansen
Umístění | Jméno | Stát | Čas | Trest. kol |
---|---|---|---|---|
1 | Magdalena Neunerová | 35:19. +more6 | 2 | |
2 | Olga Zajcevová | 35:25. 1 | 1 | |
3 | Simone Hauswaldová | 35:26. 9 | 2 | |
4 | Olga Medvědcevová | 35:40. 8 | 0 | |
5 | Teja Gregorinová | 35:49. 0 | 1 | |
6 | Darja Domračevová | 35:53. 2 | 1 | |
7 | Sandrine Bailly | 36:02. 0 | 2 | |
8 | Anastasia Kuzminová | 36:02. 9 | 3 | |
9 | Andrea Henkelová | 36:13. 5 | 1 | |
10 | Helena Jonssonová | 36:15. 9 | 2 |
Štafeta 4×6 km
Externí odkazy
[url=https://web.archive.org/web/20101226054240/http://www.vancouver2010.com/olympic-biathlon/]Oficiální stránky biatlonu na ZOH 2010[/url], vancouver2010.com
2010 Kategorie:Sporty na Zimních olympijských hrách 2010 Kategorie:Biatlon v roce 2010 Kategorie:Biatlon v Kanadě Kategorie:Sport ve Whistleru