Bojan Spirkoski

8
4
2

Bojan Špirkoski je česko-severomakedonský fotbalový trenér a bývalý fotbalista. Narodil se 27. května 1972 ve městě Skopje v tehdejší Jugoslávii. Svou fotbalovou kariéru začal jako mladý hráč v severomakedonském klubu FK Rabotnički. Poté hrál v několika dalších klubech v Srbsku, Maďarsku a Švýcarsku. Po ukončení hráčské kariéry se Špirkoski začal věnovat trenérské práci. Působil jako asistent trenéra v několika klubech v Česku a na Slovensku. V roce 2015 se stal trenérem českého klubu FK Ústí nad Labem. Pod jeho vedením se klubu dařilo postupně stoupat v žebříčku až do druhé nejvyšší soutěže. Špirkoski je znám svým důrazem na disciplínu a taktiku ve své práci. Jeho týmy se vyznačují obranou pevností a schopností rychlého protiútoku. Svou metodickou a systematickou prací dokázal zlepšit výkony více hráčů a klubů, což ho učinilo významnou postavou v českém fotbale. Bojan Špirkoski je velkým příznivcem spolupráce mezi Českem a Severní Makedonií a svůj čas rád věnuje rozvoji mladých hráčů. Spolupracuje také s fotbalovými organizacemi a charitativními projekty.

Bojan Spirkoski (* 22. dubna 1995) je severomakedonský fotbalový záložník a mládežnický reprezentant, momentálně hrající za český klub SK Sokol Brozany.

Jeho fotbalovým vzorem je Xabi Alonso.

Kariéra

S fotbalem začínal v deseti letech ve fotbalové škole FC Champion, odkud v dorostu zamířil do týmu FK Horizont Turnovo. V roce 2012 přešel do druholigového makedonského celku FK 11 Oktomvri Prilep, kde si zahrál i za "A" tým.

FC Vysočina Jihlava

Díky kontaktům manažera Roberta Gorceskiho s jihlavským manažerem Josefem Jinochem zamířil v zimě 2013 do Vysočiny Jihlava na testy. Během nich svými výkony zaujal trenéry a na podzim téhož roku sem přestoupil. +more V Jihlavě nastupuje především v týmu staršího dorostu. Dne 19. května 2014 si ve 38. kole Juniorské ligy proti FK Dukla Praha (2:2) odbyl premiéru za juniorský tým Vysočiny, když v 72. minutě střídal Davida Klusáka. V létě se pak definitivně přesunul do juniorského týmu.

Juniorská liga 2014/2015

V sezoně 2014/15 nastupoval za juniorský celek pravidelně, ať už v základní sestavě, nebo jako střídají hráč. První branky za juniorský tým se dočkal v 5. +more kole, když v 70. minutě souboje se Znojmem (2:2) vyrovnával na 1:1. Další branku přidal v domácím zápase 7. kola s Viktorií Plzeň (4:3), kterou ve 29. minutě vyrovnával na 2:2. Třetí a opět vyrovnávací gól vsítil v 71. minutě 12. kola se Zbrojovkou Brno a srovnával tak na konečných 3:3; čtvrtý pak ve 14. kole, když pomohl k výhře nad Varnsdorfem (5:1) - v 87. minutě zvyšoval už na 4:1. V domácím zápase 16. kola s Bohemians Praha 1905 poslal v 83. minutě Jihlavu do vedení 2:1, zápas ale skončil remízou 2:2. Další branky si schoval na 19. kolo, když dvěma góly pomohl k výhře Vysočiny nad Hradcem Králové (5:3). V zápase 25. kola s FC Viktoria Plzeň poslal v 71. minutě Vysočinu do vedení 3:2, utkání nakonec skončilo remízou (3:3).

V zápase 4. kole na hřišti +more_FC_Slovácko'>Slovácka (3:2) obdržel žlutou kartu. Druhou žlutou pak uviděl v 9. kole v zápase s FK Mladá Boleslav (2:1).

Celkem v této sezoně odehrál za juniorský tým Vysočiny 20 zápasů, ve kterých vstřelil 6 gólů. V letní přestávce odešel na testy do Německa.

[url=http://www. fcvysocina. +morecz/hrac. asp. id=Bojan-Spirkoski-793&sezona=2013&kategorie=SDA]Profil[/url], fcvysocina. cz * [url=http://www. transfermarkt. co. uk/bojan-spirkoski/profil/spieler/204710]Profil[/url], transfermarkt. co. uk * [url=http://www. fcvysocina. cz/clanek. asp. id=Bojan-Spirkoski-Jednou-bych-si-chtel-zahrat-za-Real-Madrid-4564]Bojan Spirkoski: Jednou bych si chtěl zahrát za Real Madrid[/url], fcvysocina. cz * [url=https://web. archive. org/web/20140525232252/http://www. soccertalk. de/sp/202/de_DE/Bojan%20Spirkoski. PHPSESSID=h7fqise8gamlugst4tq7q04fk1]Profil[/url], soccertalk. de.

Kategorie:Narození 1995 Kategorie:Severomakedonští fotbalisté Kategorie:Muži Kategorie:Fotbalisté Vysočiny Jihlava Kategorie:Narození 22. +more dubna Kategorie:Fotbalisté FK Pobeda Prilep Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Narození v Severní Makedonii.