Boucles de la Mayenne 2023

8
4
2

48. ročník etapového cyklistického závodu Boucles de la Mayenne se konal mezi 25. a 28. květnem 2023 ve francouzském departementu Mayenne. Celkovým vítězem se stal Španěl Oier Lazkano z týmu Movistar Team. Na druhém a třetím místě se umístili Francouzi Arnaud Démare (Groupama-FDJ) a Axel Zingle (Cofidis). Závod byl součástí UCI ProSeries 2023 na úrovni 2.Pro.

Týmy

Závodu se zúčastnilo 6 z 18 UCI WorldTeamů, 11 UCI ProTeamů a 4 UCI Continental týmy. Všechny týmy nastoupily na start s šesti závodníky kromě týmů Caja Rural-Seguros RGA a UAE Team Emirates s pěti jezdci a týmu Team Flanders-Baloise s čtyřmi jezdci, závod tak odstartovalo 122 jezdců. +more Do cíle v Lavalu dojelo 112 z nich.

UCI WorldTeamy

UCI ProTeamy

UCI Continental týmy

Trasa a etapy

EtapaDatumTrasaVzdálenostTypVítěz
P25. květnaLaval (Espace Mayenne)4,1 km+moresvg'>20pxIndividuální časovka
126. květnaSaint-Mars-sur-Colmont - Lassay-les-Châteaux185,2 km20pxZvlněná etapa
227. květnaSaint-Berthevin - Meslay-du-Maine181,3 km20pxRovinatá etapa
328. květnaMontsûrs - Laval167 km20pxZvlněná etapa
Celková délka537,6 km
.

Průběžné pořadí

EtapaVitězCelkové pořadí 20pxBodovací soutěž +moresvg'>20pxVrchařská soutěž 20pxSoutěž mladých jezdců 20pxSoutěž týmů
PIvo OliveiraIvo OliveiraIvo OliveiraneudělenoMaikel ZijlaardAG2R Citroën Team
1Oier LazkanoOier LazkanoOier LazkanoJacob HindsgaulOier LazkanoMovistar Team
2Arnaud DémareOier LazkanoArnaud DémareJacob HindsgaulOier LazkanoMovistar Team
3Arvid de KleijnOier LazkanoArnaud DémareJacob HindsgaulOier LazkanoMovistar Team
Konečné pořadíOier LazkanoArnaud DémareJacob HindsgaulOier LazkanoMovistar Team
* V 1. etapě nosil Axel Zingle, jenž byl druhý v bodovací soutěži, zelený dres, neboť lídr této klasifikace Ivo Oliveira nosil žlutý dres lídra celkového pořadí. * Ve 2. etapě nosil Axel Zingle, jenž byl třetí v bodovací soutěži, zelený dres, neboť lídr této klasifikace Oier Lazkano nosil žlutý dres lídra celkového pořadí a druhý závodník této klasifikace Jacob Hindsgaul Madsen nosil puntíkovaný dres lídra vrchařské soutěže. * Ve etapách 2 a 3 nosil Ewen Costiou, jenž byl třetí v soutěži mladých jezdců, bílý dres, neboť lídr této klasifikace Oier Lazkano nosil žlutý dres lídra celkového pořadí a druhý závodník této klasifikace Jacob Hindsgaul Madsen nosil puntíkovaný dres lídra vrchařské soutěže.

Konečné pořadí

Legenda
20pxOznačuje lídra celkového pořadí+moresvg'>20pxOznačuje lídra vrchařské soutěže