Channel One Cup 2013

8
4
2

Chanpionát Channel One Cup 2013 byl druhou částí série Euro Hockey Tour v roce 2012-2013. Turnaj se konal od 19. do 22. prosince 2013 v Minsk Ice Palace v Minsku. Účastnily se ho čtyři týmy - Rusko, Česká republika, Švédsko a Finsko. Vítězem se stala švédská reprezentace, která porazila ruský tým ve finále 4:3 po prodloužení. Třetí místo obsadilo Finsko po výhře nad Českou republikou 3:2. Nejlepším střelcem turnaje se stal Rus Ilya Kovalchuk a nejlepším brankářem se stal Švéd Henrik Lundqvist.

Channel One Cup 2013 byl turnaj v rámci série Euro Hockey Tour 2013/2014, který probíhal od 19. do 22. prosince 2013. Úvodní zápas turnaje mezi českou a finskou hokejovou reprezentací proběhl v O2 areně v Praze, ostatní zápasy turnaje proběhly v hale Bolšoj v ruském Soči. Česká hokejová reprezentace dokázala vyhrát všechna tři utkání a po 11 letech získala celkové vítězství na Channel One Cupu.

Zápasy

Tabulka

Z - zápasy, V - výhry, VP - výhry v prodloužení nebo na nájezdy, PP - prohry v prodloužení nebo na nájezdy, P - prohry, VG - vstřelené góly, OG - obdržené góly, B - body