Chicago Film Critics Association Awards 2020
Author
Albert Flores32. ročník předávání cen asociace Chicago Film Critics Association Awards se konal dne 21. prosince 2020. Nominace byly oznámeny dne 18. prosince 2020. Chadwick Boseman, vítěz v kategorii nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli Frances McDormandová, vítězka v kategorii nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli
Vítězové a nominovaní
Nejlepší film
Země nomádů * Bratrstvo pěti * První kráva * Sekerka - Lovers Rock * Nadějná mladá žena
Nejlepší režisér
Chloé Zhaová - Země nomádů * Emerald Fennell - Nadějná mladá žena * Spike Lee - Bratrstvo pěti * Steve McQueen - Sekerka - Lovers Rock * Kelly Reichardt - První kráva
Nejlepší adaptovaný scénář
Chloé Zhaová - Země nomádů * Christopher Hampton a Florian Zeller - The Father * Jonathan Raymond a Kelly Reichardt - První kráva * Charlie Kaufman - Asi to ukončím * Kemp Powers - One Night in Miami
Nejlepší původní scénář
Eliza Hittman - Never Rarely Sometimes Always * Danny Bilson, Paul De Meo, Kevin Willmott a Spike Lee - Bratrstvo pěti * Emerald Fennell - Nadějná mladá žena * Pete Docter, Mike Jones a Kemp Powers - Duše * Aaron Sorkin - Chicagský tribunál
Nejlepší herec v hlavní roli
Chadwick Boseman - Ma Rainey - matka blues * Riz Ahmed - Sound of Metal * Anthony Hopkins - The Father * Delroy Lindo - Bratrstvo pěti * Steven Yeun - Minari
Nejlepší herečka v hlavní roli
Frances McDormandová - Země nomádů * Jessie Buckley - Asi to ukončím * Carrie Coon - Klícka * Viola Davis - Ma Rainey - matka blues * Carey Mulligan - Nadějná mladá žena
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Paul Raci - Sound of Metal * Chadwick Boseman - Bratrstvo pěti * Bill Murray - V úskalí * Leslie Odom, Jr. +more - One Night in Miami * David Strathairn - Země nomádů.
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Maria Bakalova - Borat Subsequent Moviefilm * Toni Collette - Asi to ukončím * Amanda Seyfriedová - Mank * Letitia Wright - Sekerka - Mangrove * Yuh-Jung Youn - Minari
Nejlepší dokument
Smrt Dicka Johnsona * Colectiv * American Utopia * Sociální dilema * Time
Nejlepší cizojazyčný film
Chlast * Bacurau * Vysoká dívka * Colectiv * La Llorona * Vitalina Varela
Nejlepší animovaný film
Vlkochodci * Frčíme * Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon * Duše * Vlčí dům
Nejlepší kamera
Joshua James Richards - Země nomádů * Christopher Blauvelt - První kráva * Shabier Kirchner - Sekerka - Lovers Rock * Erik Messerschmidt - Mank * Miguel Ioann Littin Menz - The Vast of Night
Nejlepší střih
Robert Frazen - Asi to ukončím * Chris Dickens a Steve McQueen - Sekerka - Lovers Rock * Chloé Zhaová - Země nomádů * Jennifer Lame - Tenet * Alan Baumgarten - Chicagský tribunál
Nejlepší výprava
Mank * Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) * Emma. +more * První kráva * Asi to ukončím.
Nejlepší kostýmy
Alexandra Byrne - Emma. +more * Erin Benach - Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) * April Napier - První kráva * Trish Summerville - Ma Rainey - matka blues * Ann Roth - Mank.
Nejlepší skladatel
Trent Reznor, Atticus Ross a Jon Batiste - Duše * Terence Blanchard - Bratrstvo pěti * Branford Marsalis - Ma Rainey - matka blues * Trent Reznor a Atticus Ross - Mank * Ludwig Goransson - Tenet
Nejlepší vizuální efekty
Neviditelný * Asi to ukončím * Půlnoční nebe * Possessor * Tenet
Nejslibnější filmař
Emerald Fennell - Nadějná mladá žena * Radha Blank - Čtyřicetiletá verze * Lee Isaac Chung - Minari * Darius Marder - Sound of Metal * Andrew Patterson - The Vast of Night
Nejslibnější umělec
Sidney Flanigan - Never Rarely Sometimes Always * Maria Bakalova - Borat Subsequent Moviefilm * Kingsley Ben-Adir - One Night in Miami * Kelly O'Sullivan - Svatá Frances * Helena Zengel - Zprávy ze světa