Cinch Championships 2022 – mužská dvouhra

8
4
2

Mužská dvouhra cinch Championships 2022 probíhala okolo poloviny června 2022. Do singlové soutěže londýnského tenisového turnaje v Queen's Clubu, hraného na trávě, nastoupilo třicet dva hráčů.

Obhájcem titulu byl desátý hráč žebříčku Ital Matteo Berrettini. který titul obhájil. +more Stal se tak prvním tenistou otevřené éry, který londýnský turnaj vyhrál při svých prvních dvou startech. Ve finále zdolal nenasazeného Srba Filip Krajinoviće po dvousetovém 7-5 a 6-4. V probíhající sezóně si tak připsal po týdnu starém triumfu na BOSS Open druhé turnajové vítězství v řadě, které představovalo jeho sedmý singlový titul na okruhu ATP Tour a již čtvrté na trávě. Na travnatém povrchu zvítězil v 31. zápase z posledních 34 utkání. I přes obhájený titul opustil v následujícím vydání žebříčku první desítku, když je předstihl vítěz z Halle Polák Hurkacz. Krajinović prohrál i páté kariérní finále.