Citi Open 2019 – mužská čtyřhra

8
4
2

Mužská čtyřhra Citi Open 2019 probíhala na přelomu července a srpna 2019. Do deblové soutěže washingtonského tenisového turnaje hraného na tvrdém povrchu nastoupilo šestnáct dvojic. Obhájcem titulu byl pár Jamie Murray a Bruno Soares, jehož členové nestartovali společně. Murray nastoupil s bratrem Andym Murrayem, ovšem ve čtvrtfinále podlehli Klaasenovi s Venusem. Spoluhráčem Soarese se stal Mate Pavić, s nímž skončil v úvodním kole na raketách Rojera a Tecăua.

Vítězem se stal třetí nasazený, jihoafricko-novozélandský pár Raven Klaasen a Michael Venus, který ve finále za 74 minut zdolal nizozemsko-rumunskou dvojici Jean-Julien Rojer a Horia Tecău. Po dvousetovém průběhu 3-6 a 6-3 rozhodl až supertiebreak poměrem míčů [10-2]. +more Oba šampioni si do žebříčku ATP připsali 500 bodů a získali třetí společnou trofej, respektive po Noventi Open druhou v probíhající sezóně z kategorie ATP 500. Klaasen vybojoval šestnáctý deblový titul na okruhu ATP Tour a pro Venuse to bylo jubilejní desáté takové turnajové vítězství. Semifinálová výhra pro ně znamenala jubilejní 100. odehraný týmový zápas v této úrovni tenisu.

Nasazení párů

# Juan Sebastián Cabal / Robert Farah (čtvrtfinále) # Łukasz Kubot / Marcelo Melo (semifinále) # Raven Klaasen / Michael Venus (vítězové) # Mate Pavić / Bruno Soares (1. kolo)

Kategorie:Citi Open 2019