Claro Open Colombia 2014

8
4
2

Claro Open Colombia 2014 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se hrál na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem v areálu Centro de Alto Rendimiento. Konal se mezi 14.20. červencem 2014 v kolumbijském hlavní městě Bogotě jako 2. ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 755 625 dolarů patřil do kategorie ATP World Tour 250. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře byla světová patnáctka Richard Gasquet z Francie, která skončila ve čtvrtfinále. +more Turnaj ovládli australští tenisté, když v singlu zvítězil Bernard Tomic, startující na divokou kartu, po finálové výhře nad obhájcem titulu Ivem Karlovićem. Deblovou trofej si odvezli jeho krajané Samuel Groth a Chris Guccione.

Jiné formy účasti

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Juan Sebastián Cabal * Eduardo Struvay * Bernard Tomic

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Nicolás Barrientos * Kevin King * Juan Ignacio Londero * James Ward

Vasek PospisilRadek Štěpánek42. 1. +more
Santiago GonzálezSpojené státyScott Lipsky83. 2.
Samuel GrothChris Guccione100. 3.
Ken SkupskiNeal Skupski137. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Facundo Argüello / Michael Quintero * Carlos Salamanca / Eduardo Struvay

Následující pár nastoupil do hlavní soutěže z pozice náhradníka: * César Ramírez / Bernard Tomic

Odhlášení

;před zahájením turnaje * Xavier Malisse

Přehled finále

Bernard Tomic vs. Ivo Karlović, 7-6(7-5), 3-6, 7-6(7-4)

Samuel Groth / Chris Guccione vs. Nicolás Barrientos / Juan Sebastián Cabal, 7-6(7-5), 6-7(3-7), [11-9]