Cleveland Barons (NHL)

8
4
2

Cleveland Barons byl profesionální americký klub ledního hokeje, který sídlil v Richfieldu (nedaleko Clevelandu) ve státě Ohio. V letech 1976-1978 působil v profesionální soutěži National Hockey League. Barons hrály ve své poslední sezóně v Adamsově divizi v rámci konference Prince z Walesu. Své domácí zápasy odehrával v hale Richfield Coliseum s kapacitou 18 544 diváků. Klubové barvy byly červená, černá a bílá.

Cleveland Barons vznikli jako nástupci California Golden Seals v roce 1976. V NHL ovšem vydrželi pouze dvě sezony a ani "baroni" se do playoff nepodívali. +more Finanční problémy klubu vyřešilo vedení sloučením s týmem Minnesota North Stars a celek tak své působení v NHL ukončil. Paradoxem jistě je, že o vstup do NHL se Cleveland Barons snažili už od roku 1953.

Zdroj:

* 1976-1978: National Hockey League (Adamsova divize)

Jednotlivé ročníky

Zdroj:

Legenda: Z - zápasy, V - výhry, VP - výhry v prodloužení, R - remízy, P - porážky, PP - porážky v prodloužení, VG - vstřelené góly, OG - obdržené góly, +/- - rozdíl skóre, B - body, KPW - Konference Prince z Walesu, CK - Campbellova konference, ZK - Západní konference, VK - Východní konference, fialové podbarvení - reorganizace, změna skupiny či soutěže