Community Shield 2019

8
4
2

Community Shield 2019 byl 97. ročník anglické fotbalové soutěže Community Shield. Jde o zápas mezi vítězem Premier League a vítězem FA Cupu. Protože vítězem Premier League 2018/19 i FA Cupu 2018/19 se stal Manchester City, jeho soupeřem byl Liverpool, druhý tým z Premier League 2018/19. Zápas se odehrál 4. srpna 2019 na stadionu Wembley v Londýně.

Manchester City obhájil vítězství z roku 2018, když po remíze 1:1 vyhrál 5:4 na penalty.

...

Zápas

Shrnutí

Už po 12. minutách hry se do vedení dostal Manchester City. +more Dlouhý pas Vincenta Kompanyho sklepl Kevin De Bruyne na Davida Silvu a ten prodloužil na Raheema Sterlinga, který se z hranice malého vápna trefil Alissonovi mezi nohy a s velkým štěstím míč nakonec doskákal do sítě. Ve druhé půli se v těsné blízkosti brány Manchesteru dostal k míči Virgil van Dijk, avšak jeho střela se odrazila od vnitřní části břevna na zem a poté pryč z brankové čáry. V 77. minutě se Liverpoolu povedlo srovnat na 1:1, když se po centru van Dijka dostal k hlavičce Joël Matip a z bezprostřední blízkosti vstřelil vyrovnávací gól. V samotném závěru utkání se dostal do velké šance Mohamed Salah a poté, co Claudio Bravo jeho střelu pouze vyrazil, se dostal ještě k hlavičce, kterou vykopl z brankové čáry nůžkami obránce Citizens Kyle Walker. Utkání se tak dostalo do penaltového rozsřelu a jediným nepřesným exekutorem se stal Georginio Wijnaldum, jehož střelu vlevo brankář Bravo úspěšně zneškodnil. Gabriel Jesus poslední penaltu proměnil a Manchester City tak získal trofej pro vítěze Community Shield 2019.

Detaily

%"
[wiki_table=3aba5b3f] | valign="top" | | style="vertical-align:top;width:50%" | [wiki_table=04e75a9e] |}