Connecticut Open 2018 – ženská dvouhra

8
4
2

Ženská dvouhra Connecticut Open 2018 probíhala ve druhé polovině srpna 2018. Do singlové soutěže connecticutského tenisového turnaje hraného na tvrdém povrchu nastoupilo třicet hráček. Obhájkyní titulu byla australská tenistka Darja Gavrilovová, kterou ve druhém kole vyřadila Sabalenková.

Vítězkou se stala 20letá nenasazená Běloruska Aryna Sabalenková, jež ve finále zdolala španělskou tenistku Carlu Suárezovou Navarrovou po dvousetovém průběhu 6-1 a 6-4. Na okruhu WTA Tour tak vybojovala premiérový singlový titul, když tři předchozí finále prohrála. +more Zisk 470 bodů ji poprvé posunul do elitní světové dvacítky žebříčku WTA, jejž uzavírala 20. místem. Suárezová Navarrová v soutěži řádně dokončila jediný zápas úvodní výhrou nad Strýcovou. Kontaová před druhým kolem odstoupila a Kvitová s Puigovou utkání skrečovaly. Pasivní finálová bilance Španělky vzrostla na 2-9.