Córdoba Open 2020

8
4
2

Córdoba Open 2020 byl profesionální tenisový turnaj mužů a žen, který se konal mezi 3. a 9. únorem 2020 v argentinském městě Córdoba. Jednalo se o druhý ročník tohoto turnaje a zároveň o jedno ze soutěžních kol sezóny ATP Tour 2020. Ve dvouhře mužů triumfoval norský tenista Casper Ruud, který ve finále porazil portugalského hráče Pedra Sousu. Ruud se tak stal prvním norským vítězem na mužském okruhu ATP. V ženské dvouhře si titul odvezla argentinská tenistka Nadia Podoroská, která ve finále porazila španělskou hráčku Paulu Badosaovou. Pro Podoroskou to byl první titul na okruhu WTA. V mužské čtyřhře zvítězil brazilsko-španělský pár Marcelo Demoliner a Santiago González, kteří ve finále zdolali španělsko-argentinského tým Andrej Martin a Guido Pella. Celková dotace turnaje činila 696 280 dolarů.

Córdoba Open 2020 byl tenisový turnaj mužů na profesionálním okruhu ATP Tour, hraný v areálu Estadio Mario Alberto Kempes na otevřených antukových dvorcích. Probíhal mezi 3. až 9. únorem 2020 v argentinské Córdobě jako druhý ročník turnaje.

Řadil se do kategorie ATP Tour 250. Do dvouhry nastoupilo dvacet osm hráčů a ve čtyřhře startovalo šestnáct párů. +more Celkový rozpočet činil 610 010 eur. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal čtrnáctý tenista světa Diego Schwartzman z Argentiny, jenž dohrál ve finále. Jako poslední přímý účastník do singlové soutěže nastoupil 133. hráč žebříčku, Maďar Attila Balázs.

Třetí titul na okruhu ATP Tour vybojoval 23letý Chilan Cristian Garín. Druhou společnou trofej ze čtyřhry ATP si odvezl brazilsko-nizozemský pár Marcelo Demoliner a Matwé Middelkoop, jehož členové navázali na triumf z moskevského Kremlin Cupu 2019.

.

Následující hráčí obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Pedro Cachín * Francisco Cerúndolo * Cristian Garín

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Facundo Bagnis * Juan Pablo Ficovich * Pedro Martínez * Carlos Taberner

Následující hráči postoupili z kvalifikace jako tzv. šťastní poražení: * Federico Gaio * Filip Horanský

;před zahájením turnaje * Roberto Carballés Baena → nahradil jej Federico Gaio * Francisco Cerúndolo → nahradil jej Filip Horanský * Nicolás Jarry → nahradil jej Federico Coria * Casper Ruud → nahradil jej Attila Balázs

Máximo GonzálezFabrice Martin59. 1. +more
Sander GilléJoran Vliegen81. 2.
Marcelo DemolinerMatwé Middelkoop105. 3.
Leonardo MayerAndrés Molteni117. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Pedro Cachín / Juan Pablo Ficovich * Andrea Collarini / Facundo Mena

Následující pár nastoupil z pozice náhradníka: * Federico Gaio / Pedro Martínez * Alessandro Giannessi / Gianluca Mager

;před zahájením turnaje * Roberto Carballés Baena * Gianluca Mager * Facundo Mena v průběhu turnaje * Guido Pella * Albert Ramos-Viñolas

Cristian Garín vs. Diego Schwartzman, 2-6, 6-4, 6-0

Marcelo Demoliner / Matwé Middelkoop vs. Leonardo Mayer / Andrés Molteni, 6-3, 7-6(7-4)