Dallas Open 2022

8
4
2

Dallas Open 2022 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP Tour, který se hrál na krytých dvorcích s tvrdým povrchem v Tenisovém komplexu Styslinger/Altec ležícím v areálu Southern Methodist University. Probíhal mezi 7. až 13. únorem 2022 v Dallasu jako úvodní ročník turnaje. Držitelé pořadatelských práv přemístili událost do Texasu z New Yorku. Do Dallasu se tak mužský okruh vrátil poprvé od roku 1983, kdy ještě existoval okruh Grand Prix. Partnerem se stala nezisková Isner Family Foundation, založená Johnem Isnerem.

Turnaj s rozpočtem 792 980 dolarů patřil do kategorie ATP Tour 250. Nejvýše nasazeným ve dvouhře byl dvacátý hráč světa Taylor Fritz ze Spojených států, který vypadl ve čtvrtfinále. +more Posledním přímým účastníkem v hlavní singlové soutěži se stal 109. hráč žebříčku Američan Denis Kudla.

Druhý set semifinále ukončil tiebreak, který vyhrál Opelka nad Isnerem v poměru 24-22. Jednalo se o nejdelší zkrácenou od založení okruhu ATP Tour v roce 1990. +more Třetí singlový titul na okruhu ATP Tour vybojoval Američan Reilly Opelka. První společnou trofej ve čtyřhře získal salvadorsko-nizozemský pár Marcelo Arévalo a Jean-Julien Rojer.

Rozdělení bodů a finančních odměn

background:#ededed;"|Soutěžwidth: 70px;width: 70px;width: 70px;width: 70px;background:#ededed;"center|dvouhra25015090452001260

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Caleb Chakravarthi * Mitchell Krueger * Jack Sock

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Liam Broady * Vasek Pospisil * Jurij Rodionov * Cedrik-Marcel Stebe

;před zahájením turnaj * Grigor Dimitrov → nahradil jej Feliciano López * James Duckworth → nahradil jej Jošihito Nišioka * Kei Nišikori → nahradil jej Oscar Otte * Tommy Paul → nahradil jej Kevin Anderson

Marcelo ArévaloJean-Julien Rojer66. 1. +more
Austin KrajicekHugo Nys96. 2.
Oleksandr NedověsovAjsám Kúreší109. 3.
Luke SavilleJohn-Patrick Smith122. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * John Isner / Jack Sock * Adam Neff / Ivan Thamma

;před zahájením turnaje * Grigor Dimitrov / John Isner → nahradili je Hans Hach Verdugo / Miguel Ángel Reyes-Varela * Nicholas Monroe / Tommy Paul → nahradili je Denis Kudla / Brayden Schnur * Szymon Walków / Jan Zieliński → nahradili je Evan King / Alex Lawson

Reilly Opelka vs. Jenson Brooksby, 7-6(7-5), 7-6(7-3)

Marcelo Arévalo / Jean-Julien Rojer vs. Lloyd Glasspool / Harri Heliövaara, 7-6(7-4), 6-4