Delray Beach Open 2016

8
4
2

Turnaj Delray Beach Open 2016, oficiálně známý jako Delray Beach Open by ITAÚ 2016, byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour 2016. Konal se na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem v poloautonomním městě Delray Beach na Floridě v USA. Probíhal mezi 15. až 21. únorem 2016. Jednalo se o 24.ročník turnaje. Mužská část se řadila do kategorie ATP Tour 250. Celkový rozpočet turnaje činil 514 065 dolarů. Vítěz dvouhry si připsal 250 bodů do žebříčku ATP. Ve čtyřhře pak vítězný pár získal 500 bodů. V mužské dvouhře triumfoval nejvýše nasazený Kanaďan Milos Raonic, který ve finále zdolal amerického tenistu Thomaze Bellowa. Raonic tak obhájil titul z předchozího roku a získal svůj osmý singlový titul na okruhu ATP Tour. Ve čtyřhře zvítězil chorvatsko-polský pár Marin Draganja a Łukasz Kubot, když ve finále přehrál australsko-novozélandský tandem Sam Groth a Chris Guccione. Celý turnaj byl sponzorován brazilskou bankou ITAÚ, která měla také svou sít bankomatů na místě konání akce.

Delray Beach Open 2016 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se hrál v areálu Delray Beach Tennis Center na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem Plexipave. Konal se mezi 15. až 21. únorem 2016 ve floridském Delray Beach jako dvacátý čtvrtý ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 576 900 dolarů patřil do kategorie ATP World Tour 250. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře byl čtrnáctý hráč žebříčku Kevin Anderson z Jihoafrické republiky, který utkání prvního kola proti Austinu Krajickovi skrečoval pro poranění ramene. +more Posledním přímým účastníkem v hlavní singlové soutěži se stal 105. australský hráč žebříčku Matthew Ebden.

Singlovou soutěž vyhrál Američan Sam Querrey. Deblovou část ovládl rakousko-francouzský pár Oliver Marach a Fabrice Martin.

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Juan Martín del Potro * Noah Rubin * Tim Smyczek

Následující hráč obdržel do hlavní soutěže zvláštní výjimku: * Taylor Fritz

Následující hráči se probojovali do hlavní soutěže z kvalifikace: * Radu Albot * Tacuma Itó * Dennis Novikov * John-Patrick Smith

;před zahájením turnaje * Lu Jan-sun → nahradil jej Austin Krajicek * Milos Raonic (poranění pravého stehenního přitahovače) → nahradil jej Malek Džazírí

Skrečování

Kevin Anderson (poranění ramene) * Michail Kukuškin (poranění dolní končetiny)

Bob BryanMike Bryan11. 1. +more
Raven KlaasenRajeev Ram53. 2.
Treat Conrad HueyMax Mirnyj65. 3.
Eric ButoracScott Lipsky84. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Benjamin Becker / Frank Moser * Bjorn Fratangelo / Dennis Novikov

Následující pár nastoupil z pozice náhradníka: * Sander Groen / Adelchi Virgili

;před zahájením turnaje * Steve Johnson (poranění ramene) v průběhu turnaje * Michail Kukuškin (poranění dolní končetiny)

Sam Querrey vs. Rajeev Ram, 6-4, 7-6(8-6)

Oliver Marach / Fabrice Martin vs. Bob Bryan / Mike Bryan, 3-6, 7-6(9-7), [13-11]