Delray Beach Open 2020

8
4
2

Delray Beach Open 2020 byl tenisový turnaj hraný na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem. Konal se mezi 13. a 23. únorem 2020 v Delray Beach Tennis Center v Delray Beach na Floridě. Tento turnaj byl součástí kategorie ATP Tour 250 a byl zahrnut do mužského okruhu professional tennis circuit. Hlavním sponzorem turnaje byla argentinská ropná společnost YPF Los Cabos. V soutěži dvouhry se účastnil 32 hráčů a ve čtyřhře 16 párů. Celková dotace turnaje činila 602 935 dolarů. Hlavními favority na vítězství byli americký hráč Reilly Opelka, italský hráč Frances Tiafoe a americký hráč John Isner. Celkový vítěz v singlové soutěži představoval Američan Reilly Opelka. Tento turnaj byl poznamenán absencí několika významných jmen, která se rozhodla přeskočit tento turnaj, včetně dvojnásobného šampiona Francouze Tommyho Robreda. Ve čtyřhře zvítězil hned tříčlenný americký tým Harrison/Huey/Opelka nad brazilsko-americkou dvojicí Melo/Guccione. Celkově se turnaj vydařil a diváci byli svědky kvalitního a vyrovnaného tenisu v Delray Beach Tennis Center.

Delray Beach Open 2020, oficiálním názvem Delray Beach Open by VITACOST.com 2020, byl profesionální tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP Tour, který se odehrával v areálu Delray Beach Tennis Center na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem Plexipave. Probíhal mezi 17. až 23. únorem 2020 ve floridském Delray Beach jako dvacátý osmý ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 673 655 dolarů patřil do kategorie ATP Tour 250. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se po dohlášení Nicka Kyrgiose stal třicátý druhý hráč žebříčku Milos Raonic z Kanady, kterého v semifinále vyřadil vítězný Opelka. +more Jako poslední přímý účastník do hlavní singlové soutěže zasáhl 102. hráč žebříčku, Čech Jiří Veselý.

Druhé turnajové vítězství na okruhu ATP Tour vybojoval 22letý Američan Reilly Opelka ve svém flordském bydlišti Delray Beach. V deblové části trofej obhájili 41letí bratři Bob a Mike Bryanovi, kteří získali stý devatenáctý společný titul. +more Z Delray Beach Open si odvezli šestou trofej. Připsali si tak alespoň jeden turnajový triumf ve dvacáté sezóně za sebou. Jednalo se o jejich poslední kariérní vavřín, když v srpnu 2020 ukončili profesionální dráhy.