4
2

Dávid Holman (* 17. března 1993, Érsekvadkert) je maďarský fotbalový záložník a reprezentant, od srpna 2017 hráč slovenského klubu ŠK Slovan Bratislava. Mimo Maďarsko působil na klubové úrovni v Polsku. Nastupuje na pozici ofenzivního záložníka.

...

Svoji fotbalovou kariéru začal v týmu Dunakanyar-Vác FC, odkud v mládeži zamířil do mužstva MTK Budapešť. V srpnu 2009 se vrátil do Vácu, ale obratem odešel nejdříve na hostování do celku Érsekvadkerti SE a poté do klubu Ferencvárosi TC, kam následně v létě 2011 přestoupil a nastupoval zde také za rezervu. +more Na podzim 2014 s Ferencvárosi postoupil po remíze 1:1 a výhře 2:1 přes Sliemu Wanderers z Malty do druhého předkola Evropské ligy UEFA, ve kterém kvůli zranění nehrál, jeho tým vypadl s chorvatským mužstvem HNK Rijeka (prohry 0:1 a 1:2). V zimním přestupovém období ročníku 2014/15 zamířil hostovat do polského celku Lech Poznań a po půl roce s ním získal ligový titul. S Poznaní postoupil na podzim 2015 přes Videoton FC z Maďarska (výhry 3:0 a 1:0) do základní skupiny I Evropské ligy, kde Lech v konfrontaci s kluby CF Os Belenenses (Portugalsko), FC Basel 1893 (Švýcarsko) a ACF Fiorentina (Itálie) skončil na třetím místě a do vyřazovací části nepostoupil.

Debreceni VSC

Sezóna 2015/16

Před jarní částí sezony 2015/16 se vrátil do vlasti a přestoupil z Ferencvárosi do týmu Debreceni VSC. Svoji ligovou premiéru v dresu Debrecenu si odbyl ve 20. +more kole hraném 13. února 2016 v souboji s mužstvem Vasas SC (výhra 4:0), odehrál celý zápas a ve 35. minutě zvyšoval na 3:0. Podruhé v sezoně během tohoto angažmá skóroval 20. 2. 2016 v následujím kole proti celku Paksi SE a podílel se na domácím vítězství 2:0.

Sezóna 2016/17

S Debreceni postoupil přes klub La Fiorita 1967 ze San Marina (výhry 5:0 a 2:0) do druhého předkola EL, ve kterém VSC vypadlo s běloruským týmem Torpedo-BelAZ Zhodino po prohrách 1:2 a 0:1.

Svoji první přesnou trefu v ročníku zaznamenal 10. září 2016 v souboji s týmem Újpest FC, VSC porazilo svého soka 2:1. +more Podruhé skóroval od 14 dní později proti mužstvu Diósgyőri VTK (výhra 3:1), když ve 27. minutě otevřel skóre zápasu. Následně dal gól do sítě Vasasu (prohra 1:2) a celku Gyirmót SE (výhra 2:1). Své páté branky docílil v 16. kole, když v souboji se svým bývalým zaměstnavatelem, klubem MTK Budapešť, srovnal v 94. minutě na konečných 1:1. Poté se prosadil dvakrát ve 28. kole hraném 22. dubna 2017 v souboji s celkem Szombathelyi Haladás VSE a podílel se na vítězství 4:2.

ŠK Slovan Bratislava

V srpnu 2017 přestoupil za 700 tisíc € na Slovensko do Slovanu Bratislava, s jehož vedením uzavřel čtyřletý kontrakt. Ve Slovanu dostal dres s číslem 27.

Sezóna 2017/18

Ligovou premiéru v dresu týmu si odbyl 19. srpna 2017 v 5. +more kole v derby proti Spartaku Trnava (výhra 2:1), nastoupil na 75 minut střetnutí. Poprvé v lize za Slovan skóroval v sedmém kole proti mužstvu MFK Ružomberok (výhra 2:1), když ve 34. minutě zvyšoval na 2:0. Svůj druhý ligový gól v dresu Slovanu zaznamenal 14. 10. 2017 v souboji s Tatranem Prešov (výhra 3:2), trefil se ve 30. minutě. Potřetí v ročníku skóroval ve 21. kole hraném 24. 2. 2018 proti klubu MŠK Žilina a v souboji o druhé místo tabulky se podílel na vysokém vítězství 6:0. Následně se střelecky prosadil 18. března 2018 na domácím hřišti proti týmu FC DAC 1904 Dunajská Streda (výhra 2:0), když ve 24. minutě otevřel skóre zápasu. 1. 5. 2018 skóroval ve finále slovenského poháru hraného v Trnavě proti celku MFK Ružomberok, "belasí" zvítězili v poměru 3:1 a obhájili tak zisk této trofeje z předešlé sezony 2016/17. Svoji pátou ligovou branku v ročníku zaznamenal v posledním 32. kole v odvetě s Žilinou (výhra 3:2), když v 18. minutě srovnal z pokutového kopu na 1:1.

Sezóna 2018/19

Se Slovanem Bratislava postoupil přes moldavské mužstvo FC Milsami Orhei (výhry 4:2 a 5:0) a klub Balzan FC z Malty (prohra 1:2 a výhra 3:1) do třetího předkola Evropské ligy UEFA 2018/19, v němž "belasí" vypadli po výhře 2:1 a prohře 0:4 s rakouským celkem Rapid Vídeň.

Poprvé v ročníku skóroval 22. července 2018 v úvodním kole v souboji s ViOnem Zlaté Moravce - Vráble (výhra 4:1), když v 15. +more minutě srovnal na 1:1 a dal díky tomu první ligový gól "belasých" v sezoně. Svoji druhou ligovou branku v sezoně vsítil 11. 11. 2018 ve 45. minutě zápasu proti týmu FC Nitra, Slovan zvítězil na půdě soupeře v poměru 2:1. Potřetí v ročníku dal gól v souboji s Ružomberokem, když v 76. minutě srovnal na konečných 1:1. Svůj čtvrtý přesný zásah zaznamenal proti Michalovcím (výhra 4:1), když v 54. minutě dal branku na 2:1. Se Slovanem získal 14. dubna 2019 po výhře 3:0 nad mužstvem MŠK Žilina šest kol před koncem sezony mistrovský titul. Popáté v sezoně skóroval ve 29. kole hraném 5. 5. 2019 v odvetě s Ružomberokem (prohra 2:3), trefil se v sedmé minutě. Svoji šestou branku v ročníku dal v následujícím kole při oslavách 100 let od založení klubu v odvetném střetnutí s Žilinou, "belasí" porazili soupeře doma v poměru 6:2.

Sezóna 2019/20

Se Slovanem se představil v prvním předkole Ligy mistrů UEFA proti černohorskému celku FK Sutjeska Nikšić a po vypadnutím s tímto soupeřem bylo jeho mužstvo přesunuto do předkol Evropské ligy UEFA, kde s "belasými" postoupil přes kosovský klub KF Feronikeli (výhry doma 2:1 a venku 2:0), tým Dundalk FC z Irska (výhry doma 1:0 a venku 3:1) a řecké mužstvo PAOK Soluň (výhra doma 1:0 a prohra venku 2:3) do skupinové fáze. Se Slovanem byl zařazen do základní skupiny K, kde v konfrontaci s kluby Beşiktaş JK (Turecko), SC Braga (Portugalsko) a Wolverhampton Wanderers FC (Anglie) skončil s "belasými" na třetím místě tabulky a do jarního play-off s nimi nepostoupil. +more V pohárové Evropě dvakrát skóroval, trefil se v odvetě s Feronikeli a v prvním utkání s Dundalkem.

Poprvé v sezoně v lize zaznamenal gól 10. 8. +more 2019 v souboji s ViOnem Zlaté Moravce - Vráble a podílel se na vysokém vítězství 4:0 na domácí půdě. Velmi povedené střetnutí zažil 28. září 2019 v desátém kole proti Nitře, když svými brankami ze 39. , z 40. a 53. minuty výrazně pomohl "belasým" k vítězství 5:0. Holman v tomto utkání zaznamenal svůj první hattrick v profesionální kariéře. V 15. kole vsítil v 70. minutě jediný a tudíž vítězný gól v odvetě se Zlatými Moravcemi - Vráblemi. Se Slovanem obhájil titul z předešlé sezony 2018/19. S "belasými" ve stejném ročníku triumfoval i ve slovenském poháru a získal tak s týmem „double“. V červenci 2020 byl zařazen do nejlepší jedenáctky roka.

Sezóna 2020/21

Za Slovan odehrál zápas druhého předkola Evropské ligy UEFA 2020/21 proti finskému mužstvu Kuopion Palloseura, se kterým po prohře 1:2 po penaltovém rozstřelu společně se svými spoluhráči ze soutěže vypadl. Své první ligové branky v sezoně dosáhl 11. +more 8. 2020 proti Zemplínu Michalovce (výhra 5:0), když v 72. minutě zvyšoval na 3:0. Následně se dvakrát trefil proti Ružomberoku a podílel se na vysoké výhře 5:0, prosadil se ve 30. a v 60. minutě. Počtvrté v ročníku skóroval v dohrávce čtvrtého kola hraného 30. 9. 2020 v souboji s klubem FK Senica. V rozmezí 15. -17. kola dal čtyři góly v odvetách, dva zaznamenal proti Senici (výhra 3:0), po jedné brance dal do sítí mužstev AS Trenčín (výhra 2:0) a FC Spartak Trnava (výhra 3:0). V zimním přestupovém období ročníku 2020/21 podepsal s klubem stejně jako jeho tehdejší spoluhráči Joeri de Kamps, Ibrahim Rabiu a Vladimír Weiss mladší novou smlouvu platnou na 2,5 roku. Svou devátou ligovou branku v sezoně dal 11. dubna 2021 v souboji proti v té době druhému týmu tabulky FC DAC 1904 Dunajská Streda (remíza 2:2), když v sedmé minutě otevřel z penalty skóre zápasu. Na jaře 2021 vybojoval se Slovanem již třetí ligový primát v řadě. Zároveň s mužstvem získal podruhé za sebou po výhře 2:1 po prodloužení nad celkem MŠK Žilina domácí pohár a klubu pomohl poprvé v jeho historii k obhájení doublu. Podesáté v ročníku vstřelil gól v posledním 32. kole proti týmu AS Trenčín (výhra 2:0).

Sezóna 2021/22

Před podzimní částí sezony se zranil a Slovanu byl k dispozici až od jara. V ročníku 2021/22 pomohl svému zaměstnavateli již ke čtvrtému titulu v řadě, což Slovan dokázal jako první v historii slovenského fotbalu. +more 21. 5. 2022 nastoupil za Slovan proti Žilině ke svému jubilejnímu stému ligovému zápasu za bratislavské mužstvo.

Sezóna 2022/23

Se Slovanem postoupil po domácí remíze 0:0 a venkovním vítězství 2:1 po prodloužení přes Dinamo Batumi z Gruzie do druhého předkola Ligy mistrů UEFA 2022/23, v němž však nestačili po výhře 2:1 venku a prohře 1:4 doma na maďarský celek Ferencvárosi TC z hlavního města Budapešti. V dalších zápasech už kvůli zranění nehrál. +more Jeho spoluhráči následně nepřešli ani po přesunu do třetího předkola Evropské ligy UEFA 2022/23 přes Olympiakos Pireus z Řecka (remíza 1:1 venku a prohra 2:3 doma po penaltovém rozstřelu), avšak hráli ještě ve čtvrtém předkole - play-off Evropské konferenční ligy UEFA 2022/23 proti bosenskému klubu HŠK Zrinjski Mostar, kde po venkovní prohře 0:1 a výhře 3:1 po rozstřelu z pokutových kopů postoupili do skupinové fáze této soutěže. Se Slovanem Bratislava byl zařazen do základní skupiny H, kde jej čekala konfrontace se soupeřiː FC Basilej (Švýcarsko), FK Žalgiris (Litva) a FC Pjunik Jerevan (Arménie). V ní však nenastoupil, protože nebyl kvůli opětovnému dlouhodobému zranění zařazen na soupisku pro Evropskou konferenční ligu UEFA. Poprvé v sezoně se střelecky prosadil v úvodním kole proti tehdejšímu nováčkovi týmu FK Železiarne Podbrezová, když v 84. minutě snižoval z penalty na konečných 1:2.

Byl členem maďarských mládežnických reprezentací U19 a U21.

A-mužsto

V A-týmu Maďarska debutoval v kvalifikačním zápase na Mistrovství Evropy 2020 hraném v Baku 8. červen 2019 proti Ázerbájdžánu, na hrací plochu přišel v průběhu druhého poločasu a v 71. +more minutě zvyšoval na konečných 3:1.