Děnis Čeryšev

8
4
2

Děnis Čeryšev je ruský fotbalový záložník, který se narodil 26. března 1991 v mieště Nizhny Novgorod. Čeryšev začal svoji profesionální kariéru ve španělském klubu Real Madrid Castilla. Poté působil v několika španělských týmech, jako je Sevilla FC, Villarreal CF a Valencia CF. Čeryšev se proslavil během Mistrovství světa 2018 v Rusku, kde hrál za ruskou národní fotbalovou reprezentaci. Vstřelil čtyři góly a přispěl k postupu Ruska do čtvrtfinále turnaje. Mezi jeho další významné úspěchy patří vítězství ve Španělském poháru s týmem Valencie v sezóně 2018/2019. Čeryšev také získal bronzovou medaili na Mistrovství Evropy do 21 let v roce 2013. Kromě svého klubového a reprezentačního angažmá se Děnis Čeryšev stal známým pro svou technickou zručnost a schopnost střílet góly. Má také pověst rychlého a obratného hráče. Děnis Čeryšev je jedním z předních ruských fotbalistů současnosti a jeho kariéra je stále v ascendentním trendu.

Děnis Čeryšev (* 26. prosinec 1990 Nižnij Novgorod) je ruský profesionální fotbalista, který hraje na pozici levého křídelníka za italský celek Benátky FC a za ruský národní tým.

Čeryšev působil v akademii Realu Madrid od roku 2002. Za Castillu, tedy B-tým, debutoval v zápase s Villarealem, jenž Castilla prohrála 1:2. +more Za 14 let v Realu Madrid se do A-týmu nikdy natrvalo nedostal, odehrál za něj 2 ligové zápasy. Trenér José Mourinho jej nominoval na odvetné utkání španělského poháru Copa del Rey 27. listopadu 2012 proti CD Alcoyano, Čeryšev pobyl na hřišti 60 minut. Jinak odehrál sezónu 2012/13 za Castillu ve druhé španělské lize a nasbíral 34 startů, ve kterých vstřelil 11 gólů.

Během září 2013 byl Realem zapůjčen do týmu Sevilla FC pro sezónu 2013/14 bez možnosti být Sevillou odkoupen. I vlivem četných zranění si pod trenérem Unaiem Emerym zahrál 4 ligové zápasy. +more Po sezóně se vrátil do Realu Madrid.

V červnu 2014 zamířil do Villarealu, a to opět na hostování na jeden rok. Na začátku února 2016 byl do konce sezóny poslán hostovat do Valencie.

V červnu 2016 přestoupil do Villarealu, za který odehrál 2 sezóny. Pro sezónu 2018/19 byl poslán hostovat do Valencie. Po této sezóně do Valencie natrvalo přestoupil.

Účastnil se MS 2018 v Rusku, začínal na lavičce. V prvním utkání skupiny nahradil ještě v prvním poločase zraněného Alana Dzagojeva, aby o pár minut později ve 43. +more minutě zvýšil na 2:0 pro Rusko. V 91. minutě téhož utkání zvyšoval na 4:0, zápas nakonec po brance Alexandra Golovina skončil 5:0. Ve druhém utkání s Egyptem vstřelil druhou branku utkání, zápas nakonec skončil vítězstvím Ruska 3:1. Svůj další gól na šampionátu vstřelil ve čtvrtfinále s Chorvatskem, ale Rusko nakonec prohrálo na penalty. Se čtyřmi góly byl Čeryšev nejlepším střelcem svého mužstva.

V září 2018 sehrál první utkání nové Ligy národů, ve které se Rusko střetlo s Tureckem. Čeryšev dal první gól a ačkoliv Turecko srovnalo, gól Arťoma Dzjuby rozhodl o výhře Ruska 2:1. +more O pár dní později si zahrál v přátelském zápase s Českou republikou, Rusové vyhráli 5:1. Čeryšev gól nevstřelil a byl vystřídán v 80. minutě.