Konečné pořadíKonečné pořadí
Vítěz
2. místo
3. místo
60. ročník jednodenního cyklistického závodu E3 Harelbeke (oficiálně Record Bank E3 Harelbeke) se konal 24. března 2017 v Belgii. Závod dlouhý 206,1 km vyhrál Belgičan Greg Van Avermaet z týmu BMC Racing Team. Na druhém a třetím místě se umístili Belgičané Philippe Gilbert (Quick-Step Floors) a Oliver Naesen (AG2R La Mondiale).

Týmy

Závodu se zúčastnilo celkem 25 týmů, včetně 18 UCI WorldTeamů a 7 UCI Professional Continental týmů. Každý tým přijel s osmi jezdci, na start se tedy celkem postavilo 200 jezdců. +more Do cíle v Harelbeke dojelo 112 jezdců.

UCI WorldTeamy * AG2R La Mondiale * Astana * Bahrain-Merida * BMC Racing Team * Bora-Hansgrohe * Cannondale-Drapac * FDJ * LottoNL-Jumbo * Lotto-Soudal * Movistar Team * Orica-Scott * Quick-Step Floors * Team Dimension Data * Team Katusha-Alpecin * Team Sky * Team Sunweb * Trek-Segafredo * UAE Team Emirates

UCI Professional Continental týmy * Direct Énergie * Gazprom-RusVelo * Roompot-Nederlandse Loterij * Sport Vlaanderen-Baloise * Vérandas Willems-Crelan * Wanty-Groupe Gobert * WB Aqua Protect Veranclassic