2

Edgar Malakjan (arménsky Էդգար Մալաքյան; * 22. září 1990, Jerevan) je arménský fotbalový záložník a reprezentant, od ledna 2015 působící v FC Širak. Mimo Arménii působil v Česku.

...

FC Pjunik

Jde o odchovance klubu FC Pjunik z Arménie. V 17 letech nastoupil v prvním týmu arménského klubu a ve své první sezóně vyhrál s mužstvem ligový titul. +more V jeho sestavě byl úspěšný i v dalších sezónách, v letech 2008, 2009 a 2010 získal další ligové tituly, 2009 a 2010 arménský pohár a 2009 arménský Superpohár.

FC Viktoria Plzeň

V červnu 2012 přestoupil do Viktorie Plzeň, kde podepsal tříletou smlouvu. Plzeňské činitele zaujal během vzájemných zápasů ve 2. +more předkole Ligy mistrů 2011/12, kde Plzeň vyřadila FC Pjunik dvěma výhrami 4:0 a 5:1, ale mladý arménský hráč se prezentoval sebevědomým výkonem.

Hned v prvním ligovém zápase proti Hradci Králové (29. července 2012, Plzeň vyhrála doma 3:0) se zranil, odehrál pouze první poločas. +more Na hřiště se vrátil v 6. kole Gambrinus ligy 2012/13 2. září 2012 proti domácí Dukle Praha, v 79. minutě střídal dvougólového střelce Marka Bakoše. Utkání skončilo výhrou Plzně 4:1.

Ve 3. kole českého poháru 2012/13 26. +more září 2012 proti Chomutovu snižoval Malakjan na 1:2 z pohledu Plzně, západočeský klub utkání otočil (3:2) a postoupil do 4. kola.

8. listopadu 2012 přivítala Plzeň na domácím hřišti Hapoel Tel Aviv v odvetě utkání základní skupiny Evropské ligy 2012/13 a vyhrála 4:0, díky tomuto výsledku se posunula s 9 body o skóre na čelo tabulky před doposud vedoucí Atlético Madrid (které v souběžném zápase prohrálo v Coimbře 0:2). +more Izraelský celek hrál navíc od 41. minuty oslaben o jednoho hráče. Malakjan nastoupil na hřiště v 85. minutě za Marka Bakoše. 22. listopadu nastoupil v Portugalsku do závěru utkání proti Coimbře, zápas skončil 1:1. Tento výsledek zajistil Plzni postup do jarní fáze Evropské ligy.

SK Dynamo České Budějovice (hostování)

Kvůli přetlaku v záložní řadě odešel pro jarní část sezóny 2012/13 z Plzně na hostování do SK Dynamo České Budějovice, kde se setkal se svým krajanem Hrajrem Mkojanem. Poprvé nastoupil 1. +more března 2013 v domácím zápase Gambrinus ligy proti Spartě Praha, šel na hřiště v 85. minutě za stavu 2:0 pro Spartu. Tímto výsledkem střetnutí skončilo. Ještě před koncem ligového ročníku se vrátil zpět do Plzně.

FC Bananc (hostování)

V srpnu 2013 jej Viktoria Plzeň uvolnila na hostování do arménského týmu FC Bananc, kde podepsal roční smlouvu s možností opce na přestup. Během roku odehrál za tým 12 zápasů, ve kterých se gólově neprosadil.

Alaškert FC

V létě 2015 Plzeň definitivně opustil a zamířil do Alaškert FC. Během půl roku vsítil 2 branky v 6 ligových střetnutích.

FC Širak

Před jarní částí ročníku 2014/15 zamířil do FC Širak.

Edgar Malakjan má za sebou starty za mládežnické výběry Arménie do 19 a 21 let. Zúčastnil se kvalifikace na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let 2013 konané v Izraeli, kde Arménie obsadila s 15 body druhé místo v konečné tabulce skupiny 3 za první Českou republikou (20 bodů). +more Malakjan v této kvalifikaci třikrát skóroval. 7. června 2011 dal dva góly Černé Hoře (výhra 4:1) a 6. září 2011 zařídil svou brankou remízu 1:1 s ČR. 15 získaných bodů Arménii nestačilo na postup do báraže o závěrečný šampionát.

Objevil se i v A-mužstvu této kavkazské republiky. Za arménskou reprezentaci nastoupil do konce sezóny 2011/12 ke 12 utkáním.

[url=https://web. archive. +moreorg/web/20160305043157/http://fotbal2. idnes. cz/databanka. aspx. t=hrac&id=3011085]Profil hráče[/url] na iDNES. cz * [url=http://www. national-football-teams. com/v2/player. php. id=35065]Profil hráče[/url] na NationalFootballteams. com * [url=http://www. soccerway. com/players/edgar-malakyan/40041/]Profil hráče[/url] na Soccerway. com.

Kategorie:Arménští fotbaloví reprezentanti Kategorie:Fotbaloví záložníci Kategorie:Fotbalisté FC Pjunik Kategorie:Fotbalisté FC Viktoria Plzeň Kategorie:Fotbalisté SK Dynamo České Budějovice Kategorie:Fotbalisté FC Urartu Kategorie:Fotbalisté FC Širak Kategorie:Vítězové 1. +more české fotbalové ligy Kategorie:Narození v Jerevanu Kategorie:Narození 1990 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Narození 22. září Kategorie:Fotbalisté FK Žetisu Kategorie:Fotbalisté FC Ararat Jerevan.