Ehsan Lašgarí

8
4
2

Ehsan Náser Lašgarí (* 30. srpna 1985) je íránský zápasník-volnostylař, bronzový olympijský medailista z roku 2012.

...

Sportovní kariéra

Přípravoval se v Kazvínu pod vedením Rezy Lajega (رضا لایق). V íránské volnostylařské reprezentaci se pohyboval od roku 2009 ve váze do 84 kg. +more V roce 2012 získal prvním místem na asijské olympijské kvalifikaci v Astaně účast na olympijských hrách v Londýně, kterou později potvrdil v íránské nominaci před Ehsanem Amíním. Do Londýna přijel výborně připravený, ve čtvrtfinále porazil favorizovaného ruského Kabarďana Anzora Uryševa 2:0 na sety. V semifinále však prohrál s reprezentantem Ázerbájdžánu Šarifem Šarifovem těsně 1:2 na sety. V souboji o třetí místo nastoupil proti Turkovi İbrahimu Bölükbaşıovi. Napínavý první set vyhrál 3:2 na technické body, když v závěrečných sekundách svého soupeře porazil na zem za 1 bod. Druhý set byl již zcela v jeho režii a po vítězství 2:0 na sety získal bronzovou olympijskou medaili. V roce 2014 utrpěl vážné zranění kolene, které ho vyřadilo na několik měsíců z přípravy. V roce 2016 prohrál nominaci na olympijské hry v Riu s Alírezou Karímím. Vzápětí ukončil sportovní kariéru. Věnuje se trenérské práci.