Eschborn–Frankfurt 2021

8
4
2

58. ročník jednodenního cyklistického závodu Eschborn-Frankfurt se konal 19. září 2021 v Německu. Závod dlouhý 187,6 km vyhrál Belgičan Jasper Philipsen z týmu Alpecin-Fenix. Na druhém a třetím místě se umístili Němec John Degenkolb (Lotto-Soudal) a Nor Alexander Kristoff (UAE Team Emirates). Závod se měl původně konat 1. května 2021, ale musel být odložen kvůli pandemii covidu-19.

Týmy

Závodu se zúčastnilo celkem 20 týmů, z toho 13 UCI WorldTeamů a 7 UCI ProTeamů. Každý tým přijel se sedmi jezdci kromě týmu Arkéa-Samsic, který přijel s 6 jezdci. +more Celkem se na start postavilo 139 jezdců, do cíle ve Frankfurtu dojelo 91 z nich.

UCI WorldTeamy *AG2R Citroën Team *Bora-Hansgrohe *Cofidis *Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux *Israel Start-Up Nation *Lotto-Soudal *Movistar Team *Team Bahrain Victorious *Team BikeExchange *Team DSM *Team Jumbo-Visma *Trek-Segafredo *UAE Team Emirates

UCI ProTeamy *Alpecin-Fenix *Arkéa-Samsic *B&B Hotels p/b KTM *Bingoal Pauwels Sauces WB *Gazprom-RusVelo *Sport Vlaanderen-Baloise *Uno-X Pro Cycling Team