Federální pohár v basketbalu žen 2023

8
4
2

Federální pohár v basketbalu žen 2023 byl 2. ročník poháru českých a slovenských ženských týmů. Konal se 10. až 12. března 2023 v Hradci Králové, v hale Sokola. Hostil ho tým Sokol Hradec Králové, protože byl vítěžem minulého ročníku. Tím získal i automaticky místo v tomto ročníku. Účastnily se ho 4 české a 4 slovenské týmy. Vyhrál český tým Žabiny Brno, který v roce 2023 vyhrál i český pohár v basketbalu žen.

Návštěvnost

Celková návštěvnost všech 12 zápasů dohromady byla 1336 diváků, což je průměrně 111 diváků na jeden zápas. Nejvíce diváků navštívilo finálový zápas mezi Žabiny Brno a Sokol Hradec Králové - 349. +more Nejméně bylo diváků na zápase týmů BLK Slavia Praha a MBK Ružomberok - 13.

Návštěvnost podle dnů: * 1. den (10. březen): 431 * 2. den (11. březen): 344 * 3. den (12. březen): 561

Postupový klíč

Hrálo 8 týmů, z toho 4 české a 4 slovenské. Jedno místo bylo rezervováno pro vítěze předchozího ročníku. +more České týmy se řadily po kvalifikaci a vítězství v osmifinále. Slovenské týmy se řadily na základě jejich umístění v tabulce národní extraligy.