Finská rallye 1995

8
4
2

Finská rallye 1995 byla devátou a předposlední soutěží mistrovství světa v rallye 1995 ve třídě W2L. Soutěž se jela ve dnech 25. až 27. srpna. Trať měřila 1500 km a měla 32 rychlostních zkoušek.

Soutěž byla poznamenána velkým odpadnutím posádek. Z vedoucí pozice odstoupil i Juha Kankkunen. +more Celkově soutěž vyhrál Tommi Mäkinen, ale jeho výsledek se nezapočítával do mistrovství. Vítězem kategorie mistrovství W2L byl Jarmo Kytölehto, který skončil celkově třetí. Soutěže se účastnil i tým Škoda Motorsport. Pavel Sibera se umístil na desáté a Emil Triner na jedenácté pozici. Celkově skončili v rámci mistrovství světa na čtvrté a páté pozici, přičemž vyhráli kategorii A06.

#Tommi Mäkinen, Seppo Harjanne - Mitsubishi Lancer EVO III #Marcus Grönholm, Timo Rautiainen - Toyota Celica 4WD Turbo #Jarmo Kytölehto, Arto Kapanen - Opel Astra GSi 16V #Per Svan, Johan Olsson - Opel Astra GSi 16V #Alister McRae, David Senior - Nissan Sunny GTI #Mika Korhonen, Launo Heinonen - Mitsubishi Lancer EVO II #Marko Ipatti, Harri Kiesi - Mitsubishi Lancer EVO II #Jouni Ahvelammi, Teppo Leino - Toyota celica GT-4 #Mika Utria, Marko Lehtinen - Mitsubishi Lancer EVO II #Pavel Sibera, Petr Gross - Škoda Felicia Kit Car