Forte Village Sardegna Open 2020

8
4
2

Forte Village Sardegna Open 2020 je tenisový turnaj, který se konal na Sardinii v Itálii. Byl součástí mužského okruhu ATP Tour 2020. Turnaj se konal na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem v rezortu Forte Village v Pula. Celkový rozpočet turnaje činil 2 082 960 eur. Hlavní soutěž mužů se konala od 12. do 18. října 2020. Na turnaji se zúčastnilo 28 tenistů ve dvouhře a 16 párů ve čtyřhře. Vítězem se stal italský tenista Lorenzo Sonego, který ve finále porazil srbského hráče Lasla Djereho. Vítězstvím na tomto turnaji Sonego získal premiérový titul na okruhu ATP Tour ve dvouhře.

Forte Village Sardegna Open 2020 byl profesionální tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP Tour, který se hrál na antukových dvorcích v rezortu Forte Village. Probíhal mezi 12. až 18. říjnem 2020 v italském turistickém letovisku Santa Margherita di Pula jako první ročník turnaje. Do kalendáře okruhu byl zařazen dodatečně ve formě náhrady za zrušené události kvůli pandemii covidu-19.

Turnaj s rozpočtem 271 345 eur se řadil do kategorie ATP Tour 250. Po pozitivním koronavirovém testu Itala Fabia Fogniniho se nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře stal dvacátý čtvrtý tenista světa Dušan Lajović ze Srbska. +more Jako poslední přímý účastník do hlavní singlové soutěže nastoupil 101. hráč žebříčku, Němec Yannick Hanfmann.

Druhý singlový titul na okruhu ATP Tour vybojoval 25letý Srb Laslo Djere, jenž se stal třetím srbským šampionem dvouhry v roce 2020. Čtyřhru vyhrála novozélandsko-rakouská dvojice Marcus Daniell a Philipp Oswald jejíž členové získali první společnou trofej.

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Marco Cecchinato * Fabio Fognini * Lorenzo Musetti * Giulio Zeppieri

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Federico Coria * Jozef Kovalík * Sumit Nagal * Andrea Pellegrino

Následující hráči postoupili z kvalifikace jako tzv. šťastní poražení: * Andrej Martin * Danilo Petrović

;před zahájením turnaje * Nikoloz Basilašvili → nahradil jej Yannick Hanfmann * Cristian Garín → nahradil jej Gianluca Mager * Philipp Kohlschreiber → nahradil jej Roberto Carballés Baena * Juan Ignacio Londero → nahradil jej Andrej Martin * Guido Pella → nahradil jej Kamil Majchrzak * Diego Schwartzman → nahradil jej Danilo Petrović * João Sousa → nahradil jej Stefano Travaglia