GP Industria & Artigianato di Larciano 2023

8
4
2

45. ročník jednodenního cyklistického závodu GP Industria & Artigianato di Larciano se konal 26. března 2023 v italském městě Larciano a okolí. Vítězem se stal Ir Ben Healy z týmu EF Education-EasyPost. Na druhém a třetím místě se umístili Eritrejec Amanuel Ghebreigzabhier (Trek-Segafredo) a Brit Mark Stewart (Bolton Equities Black Spoke). Závod byl součástí UCI ProSeries 2023 na úrovni 1.Pro.

Týmy

Závodu se zúčastnilo 4 z 18 UCI WorldTeamů, 7 UCI ProTeamů a 7 UCI Continental týmů. Každý tým přijel se sedmi závodníky kromě týmů Astana Qazaqstan Team, EF Education-EasyPost, Eolo-Kometa a UAE Team Emirates s šesti jezdci a Team Colpack-Ballan a Trek-Segafredo s pěti jezdci. +more Bailey O'Donnell (Bolton Equities Black Spoke) neodstartoval, na start se tak postavilo 117 jezdců. Do cíle v Larcianu dojelo 46 z nich.