Generali Ladies Linz 2014 – ženská dvouhra

8
4
2

Generali Ladies Linz 2014 - ženská dvouhra byl tenisový turnaj, který se konal ve dnech 6. až 12. října 2014 v rakouském Linci. Jednalo se o 31. ročník tohoto turnaje a součást kategorie WTA International. Vyhrála jej německá tenistka Karolína Plíšková, která ve finále porazila italskou hráčku Camilu Giorgiovou. Plíšková tak získala svůj druhý titul na okruhu WTA. Na turnaji se také objevila česká tenistka Lucie Šafářová, kterou ve čtvrtfinále porazila pozdější vítězka Plíšková. Celková dotace turnaje byla 250 000 dolarů.

Do soutěže ženské dvouhry na tenisovém turnaji Generali Ladies Linz 2014 nastoupilo třicet dva hráček. Obhájkyní titulu byla německá tenistka Angelique Kerberová, která do turnaje nezasáhla.

SInglovou soutěž vyhrála sedmá nasazená Češka Karolína Plíšková po finálové výhře nad italskou hráčkou Camilou Giorgiovou. Dramatický boj o titul skončil těsným výsledkem 6-7, 6-3 a 7-6. +more O vítězce rozhodl až tiebreak závěrečné sady.

Plíšková tak v probíhající sezóně získala druhou trofej, když tři týdny předtím triumfovala na Korea Open. Celkově si z okruhu WTA Tour připsala třetí kariérní titul a ve světové klasifikaci se posunula na 27. +more příčku.

Překvapením byl postup německé kvalifikantky Anny-Leny Friedsamové do semifinále, když na úvod vyřadila Slovenku Dominiku Cibulkovou. Pouze vítězná Plíšková prošla z osmi nasazených tenistek do čtvrtfinále.

Dvouhra

Nasazení hráček

# Eugenie Bouchardová (2. kolo, odstoupila) # Ana Ivanovićová (2. +more kolo, odstoupila) # Dominika Cibulková (1. kolo) # Andrea Petkovicová (1. kolo) # Sabine Lisická (1. kolo) # Barbora Záhlavová-Strýcová (1. kolo) # 'Karolína Plíšková (vítězka) # Caroline Garciaová (1. kolo).