Generali Open Kitzbühel 2017 – mužská čtyřhra

8
4
2

Mužská čtyřhra Generali Open Kitzbühel 2017 probíhala v první polovině srpna 2017. Do deblové soutěže kitzbühlského tenisového turnaje nastoupilo šestnáct dvojic. Obhájcem titulu byl nizozemský pár Wesley Koolhof a Matwé Middelkoop, jehož členové nestartovali společně. Koolhof se rozhodl turnaje nezúčastnit. Middelkoop nastoupil s Julianem Knowlem, aby v semifinále podlehli Podlipniku-Castillovi s Vasilevskim.

Vítězem se stal čtvrtý nasazený uruguaysko-argentinský pár Pablo Cuevas a Guillermo Durán, který ve finále za 1. 26 hodin zdolal chilsko-běloruskou dvojici Hans Podlipnik-Castillo a Andrej Vasilevskij. +more Po dvousetovém průběhu 6-4 a 4-6 rozhodl až supertiebreak nejtěsnějším poměrem míčů [12-10]. V něm Podlipnik-Castillo s Vasilevskim nejdříve otočili poměr míčů ze 4:7 na 10:9. Mečbol však neproměnili a další tři výměny ztratili. V celém zápase zachránili sedm z osmi brejkových možností soupeřů. Chilan s Bělorusem tak odehráli svá první individuální finále na okruhu ATP Tour.

Oba šampioni si do žebříčku ATP připsali 250 bodů a získali premiérovou společnou trofej. Cuevas vybojoval osmý deblový titul na okruhu ATP Tour a pro Durána to bylo čtvrté takové turnajové vítězství.

Nasazení párů

# Marcin Matkowski / Nenad Zimonjić (čtvrtfinále) # Julio Peralta / Horacio Zeballos (čtvrtfinále) # Marcus Daniell / Marcelo Demoliner (čtvrtfinále) # Pablo Cuevas / Guillermo Durán (vítězové)