Gernot Reinstadler

8
4
2

Gernot Reinstadler je rakouský skialpinista a horolezec. Narodil se 19. března 1984 ve městě Innichen v Itálii. Věnuje se horolezectví od svých 15 let a skialpinismu od 19 let. Své dovednosti v obou sportech zdokonaloval a přinášel významné výkony. Reinstadler dosáhl mnoha významných cílů ve skialpinismu, včetně prvního přechodu od Cima Tosa k Tofa di Mezzo spolu s Veronikou Ortnersbergerovou. Také se zúčastnil mnoha závodů, například závodu Mezinárodní asociace skialpinismu (ISMF) v italském Bormiu, kde se umístil na skvělém 11. místě. Má také mnoho úspěchů v různých vysokohorských expedicích. Jako horolezec se Reinstadler také věnuje prvovýstavbám ve vysokých horách. Úspěšně se podílel na několika významných projektech, jako je například první zimní výstup na vrchol smečského masívu. Také se věnuje extrémním horolezeckým výstupům, například na Eiger severní stěně nebo Matterhornu. Získal si tak respekt a uznání v horolezeckém světě. Gernot Reinstadler je dobře známý pro svůj kompromisní přístup ke skialpinismu a horolezectví. Je vášnivým sportovcem a odvážným dobyvatelem vrcholů. Své zážitky a dojmy z expedic a závodů sdílí prostřednictvím svého blogu a sociálních médií. Díky svému talentu, odhodlání a touze po dobrodružství se stal jednou z klíčových osobností v oblasti skialpinismu a horolezectví v Rakousku i ve světě.

Gernot Reinstadler (24. srpna 1970 - 19. ledna 1991 Interlaken) byl rakouský sjezdový lyžař. Na počátku devadesátých let 20. století byl řazen mezi nejslibnější mladé rakouské sjezdaře.

Během sjezdu na sjezdovce Lauberhorn ztratil Reinstadler kontrolu nad jízdou a v rychlosti 75 km/h vyletěl z tratě. Během nehody si Reinstadler přerazil pánev a vážně poškodil stehenní tepny. +more Začal masivně krvácet a upadl do bezvědomí. Během transportu do nemocnice dostal Reinstadler krevní transfúzi, ty pokračovaly i v nemocnici. Celkem dostal kolem 40 litrů krve, navzdory tomu pár minut po půlnoci Reinstadler zemřel.

Jeho smrt byla živě zachycena při živém přenosu. Byla to vůbec první smrt sjezdaře zachycená během živého vysílání. +more Vedla i ke zrušení tohoto závodu a ke značným změnám ve sjezdovém lyžování. Například u tratí zmizely úzké ploty nebo byla zmenšena oka v ochranných sítích (do kterých se zachytila Reinstadlerova lyže).