Gerry Weber Open 2016 – mužská dvouhra

8
4
2

Mužská dvouhra Gerry Weber Open 2016 probíhala v polovině června 2016. Do singlové soutěže halleského tenisového turnaje nastoupilo třicet dva hráčů. Trojnásobným obhájcem titulu byla světová trojka Roger Federer, který v semifinále nestačil na Alexandra Zvereva.

Vítězem dvouhry se stal domácí Florian Mayer, který v turnaji startoval díky žebříčkové ochraně. Ve finále zdolal nenasazeného krajana Alexandera Zvereva po třísetovém průběhu 6-2, 5-7 a 6-3. +more Po lehce zvládnutém prvním setě, měl Mayer ve druhém setu při podání soupeře za stavu 5-4 dva mečboly, která ale Zverev odvrátil a sám set urval poměrem 7-5. V rozhodující sadě brejkl soupeře na 4-2 a vedení už nepustil.

V probíhající sezóně si tak připsal premiérové turnajové vítězství, které představovalo druhý singlový titul na okruhu ATP Tour, po téměř pěti letech, kdy triumfoval v Bukurešti.