Giro di Sicilia 2023

8
4
2

27. ročník etapového cyklistického závodu Giro di Sicilia se konal mezi 11. a 14. dubnem 2023 na italském ostrově Sicílie. Celkovým vítězem se stal Kazach Alexej Lucenko z týmu Astana Qazaqstan Team. Na druhém a třetím místě se umístili Jihoafričan Louis Meintjes (Intermarché-Circus-Wanty) a Ital Vincenzo Albanese (Eolo-Kometa). Závod byl součástí UCI Europe Tour 2023 na úrovni 2.1.

Týmy

Závodu se zúčastnilo 5 z 18 UCI WorldTeamů, 8 UCI ProTeamů, 11 UCI Continental týmů a italský národní tým. Všechny týmy nastoupily na start se sedmi závodníky kromě týmů Biesse-Carrera, Intermarché-Circus-Wanty, +more5_Pro_Cycling_Team'>Q36. 5 Pro Cycling Team, Team Colpack-Ballan, inEmiliaRomagna, UAE Team Emirates a Zalf-Euromobil-Désirée-Fior s šesti jezdci a týmu Team Bahrain Victorious s pěti jezdci. Závod tak odstartovalo 166 jezdců. Do cíle v Giarre dojelo 121 z nich.

Průběžné pořadí

%" | Etapa. 5%" | Vítěz. +more5%" | Celkové pořadí 25px. 5%" | Bodovací soutěž 25px. 5%" | Vrchařská soutěž 25px. 5%" | Soutěž mladých jezdců 25px. 5%" | Soutěž týmů
1Finn Fisher-BlackFinn Fisher-BlackFinn Fisher-BlackFinn Fisher-BlackFinn Fisher-BlackUAE Team Emirates
2Niccolò BonifazioFinn Fisher-BlackVincenzo AlbaneseMichael BelleriFinn Fisher-BlackUAE Team Emirates
3Joel SuterFinn Fisher-BlackVincenzo AlbaneseMichael BelleriFinn Fisher-BlackUAE Team Emirates
4Alexej LucenkoAlexej LucenkoVincenzo AlbaneseAlexis GuérinFinn Fisher-BlackIntermarché-Circus-Wanty
Konečné pořadíAlexej Lucenkobackground:#46E800;" | Alexis GuérinFinn Fisher-BlackIntermarché-Circus-Wanty
* Ve 2. etapě nosil Vincenzo Albanese, jenž byl druhý v bodovací soutěži, fialový dres, protože lídr této klasifikace Finn Fisher-Black nosil červený dres lídra celkového pořadí. * Ve 2. etapě nosil Michael Belleri, jenž byl druhý ve vrchařské soutěži, zelený dres, protože lídr této klasifikace Finn Fisher-Black nosil červený dres lídra celkového pořadí. * V etapách 2 a 3 nosil Thomas Pesenti, jenž byl druhý v soutěži mladých jezdců, bílý dres, protože lídr této klasifikace Finn Fisher-Black nosil červený dres lídra celkového pořadí. Ze stejného důvodu nosil Walter Calzoni bílý dres ve 4. etapě.

Konečné pořadí

Legenda
20pxOznačuje lídra celkového pořadí+moresvg'>20pxOznačuje lídra vrchařské soutěže