Grand Slam Cup

8
4
2

Grand Slam Cup byl tenisový turnaj, který se v letech 19901999 každoročně hrál v Mnichově. Akce byla pořádána Mezinárodní tenisovou federací (ITF). Na turnaj byli zváni nejlepší hráči na grandslamových turnajích uplynulého ročníku.

Grand Slam Cup, ale nebyl nikdy uznán ATP. Proto účastníci nezískali body do žebříčku ATP a vítěz nezískal oficiálně titul. +more (Po posledním ročníku v roce 1999 se rozhodla ATP uznat tituly jako oficiální. ).

Kvalifikace

Kvalifikace a nasazení do turnaje nesouhlasily ze žebříčkem ATP. Body pro start na Grand Slam Cup bylo možné získat startem na grandslamových turnajích (tyto body byly použity pouze pro kvalifikaci na Grand Slam Cupu). +more ITF sčítala body ze všech turnajů a 16 hráčů s nejvíce body se kvalifikovalo do Grand Slam Cupu. Přestože pravidla nezajišťovala vítězi Gran Slamu přímý postup na turnaj, měl de facto kvalifikaci na Grand Slam Cup zajištěnou díky přidělení bodů za vítězství.

1998Marcelo RíosAndre Agassi6-4, 2-6, 7-6(1), 5-7, 6-3
1999Greg RusedskiTommy Haas6-3, 6-4, 6-7(5), 7-6(5)

Ženská dvouhra

Rokvítězkafinalistkavýsledek
1998Venus WilliamsováPatty Schnyderová6-2, 3-6, 6-2
1999Serena WilliamsováVenus Williamsová6-1, 3-6, 6-3

[url=http://www. tenniscorner. +morenet/index. php. corner=M&action=tournament&gid=GSCUP]tenniscorner. net mužští vítězové[/url] * [url=http://www. tenniscorner. net/index. php. corner=W&action=tournament&gid=GSCUP]tenniscorner. net ženské vítězky[/url].

Kategorie:Zaniklé tenisové turnaje v Německu Kategorie:Sportovní události v Mnichově Kategorie:Sportovní soutěže založené roku 1990 Kategorie:Zaniklo 1990