Hall of Fame Tennis Championships 2016

8
4
2

Hall of Fame Tennis Championships 2016 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se hrál na otevřených travnatých dvorcích Casina Newport, kde sídlí Mezinárodní tenisová síň slávy. Konal se mezi 11. až 17. červencem 2016 v americkém Newportu jako čtyřicátý první ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 577 860 dolarů patřil do kategorie ATP World Tour 250. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal dvacátý devátý tenista světa Steve Johnson ze Spojených států. +more Jako poslední přímý účastník do hlavní singlové soutěže nastoupil 151. australský hráč žebříčku John-Patrick Smith.

Sedmý singlový titul vybojoval Chorvat Ivo Karlović, jenž tak v Newportu poprvé uspěl po dvou dřívějších finálových porážkách. Deblovou část vyhrál australský pár Samuel Groth a Chris Guccione, jehož členové získali druhou společnou trofej.

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * James Duckworth * Stefan Kozlov * Mackenzie McDonald

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Brian Baker * Frank Dancevic * Alex Kuznetsov * Michał Przysiężny

Následující hráč postoupil z kvalifikace jako tzv. šťastný poražený: * Amir Weintraub

;před zahájením turnaje * Taylor Fritz → nahradil jej Dennis Novikov * Tacuma Itó → nahradil jej Júiči Sugita * Konstantin Kravčuk → nahradil jej Ryan Harrison * John Millman → nahradil jej Lukáš Lacko * Vasek Pospisil → nahradil jej Amir Weintraub * Sam Querrey → nahradil jej John-Patrick Smith * Serhij Stachovskyj → nahradil jej Jared Donaldson

Eric ButoracScott Lipsky83. 1. +more
Samuel GrothChris Guccione140. 2.
Ken SkupskiNeal Skupski167. 3.
Purav RadžaDivij Šaran200. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Austin Krajicek / Gerardo López Villaseñor * Alex Lawson / Mackenzie McDonald

Ivo Karlović vs. Gilles Müller, 6-7(2-7), 7-6(7-5), 7-6(14-12)

Samuel Groth / Chris Guccione vs. Jonathan Marray / Adil Shamasdin, 6-4, 6-3