2

Hamza Dewan Choudhury (* 1. října 1997 Loughborough) je anglický profesionální fotbalista a bývalý mládežnický reprezentant, který hraje na pozici středního záložníka v anglickém klubu Watford FC, kde je na hostování z Leicesteru City.

...

Leicester City

Choudhury zahájil svou kariéru v akademii Leicesteru City a ve věku 16 let byl údajně skautován řadou špičkových evropských klubů. 27. +more února 2016 odešel na půlroční hostování do konce sezóny do Burtonu Albion hrající League One. Svůj první profesionální zápas odehrál později téhož dne, když v 77. minutě vystřídal Toma Naylora při remíze 0:0 s Walsallem na Pirelli Stadium. 6. srpna 2016 přišel Choudhury do Burtonu na další hostování, tentokráte roční do konce sezóny 2016/17. Ve stejný den se Choudhury nastoupil do historicky prvního zápasu Burtonu Albion v druhé nejvyšší soutěži, jeho asistence však k zisku bodu v utkání proti Nottinghamu Forest nestačila.

Dne 19. září 2017 debutoval Choudhury v dresu Leicesteru City; v 82. +more minutě vystřídal Wilfreda Ndidiho při domácím vítězství proti Liverpoolu ve 3. kole EFL Cupu. 28. listopadu 2017 debutoval Choudhury v Premier League, když v 83. minutě nastoupil do utkání proti Tottenhamu Hotspur. V základní sestavě ligového zápasu se poprvé objevil 14. dubna 2018 při výhře nad Burnley 2:1.

Sezóna 2019/20

Dne 28. srpna 2019, v zápase Ligového poháru proti Newcastlu United, zranil Choudhury v souboji o míč Matta Ritchieho. +more Ten si poranil kotník, musel být vystřídán a zůstal dva měsíce mimo hru. O dva dny později podepsal Choudhury s Leicesterem novou čtyřletou smlouvu. 1. ledna 2020 vstřelil Choudhury svůj první gól za Leicester, a to v 86. minutě zápasu proti Newcastlu United, který skončil výhrou Lišek 3:0.

Sezóna 2020/21

Dne 22. října 2020 odehrál Choudhury svůj první zápas v evropských soutěžích, když v 71. +more minutě nastoupil do utkání proti ukrajinskému týmu Zorja Luhansk. Stal se tak prvním fotbalistou bangladéšského původu, který se objevil v evropské soutěži. Dne 29. října Choudhury vstřelil v 39. minutě branku v zápase proti AEKu Atény a pomohl k výhře 2:1.

Dne 11. dubna 2021 absentoval Choudhury, spolu s Jamesem Madissonem a Ayoze Perézem, v zápase proti West Hamu United kvůli porušení protokolů Covid-19.

Reprezentační kariiéra

Dne 26. května 2018 debutoval Choudhury v anglické reprezentaci do 21 let, když nastoupil jako náhradník při vítězství 2:1 proti Číně na Tournoi de Toulon v roce 2018. +more Choudhury se objevil v základní sestavě v dalším zápase na turnaji, v zápase proti Mexiku.

Dne 27. května 2019 byl Choudhury povolán do anglického týmu na Mistrovství Evropy do 21 let 2019 ale během druhého poločasu prvního zápasu proti Francii v Ceseně dostal přímou červenou kartu, poté co skluzem odrovnal Jonathana Bambu, který musel s poraněným kotníkem do nemocnice a na turnaji dohrál.