...
...
+more images (1)

Pulitzerova cena za fotografii

Když Trask fotografoval italskou výletní loď SS Andrea Doria, jak se potápí do Atlantského oceánu u pobřeží Nantucketu v Massachusetts, pracoval jako štábní fotograf Boston Evening Traveler. Jeho snímky byly široce publikovány, včetně časopisu Life, a v roce 1957 mu vynesly Pulitzerovu cenu za fotografii. +more Trask používal fotografickou kameru 4×5 Speed Graphic z lehkého letadla. Právě druhý snímek v pořadí, pořízený z výšky 75 stop, devět minut před potopením lodi, získal Pulitzerovu cenu. Jeho sekvence nadále ukazuje, jak se loď potápí.

Fotografie Kathriny Switzerové z Bostonského maratonu

Trask vyfotografoval Kathrinu Switzerovou, v momentě, kdy byla napadena organizátorem závodu Jockem Semplem za to, že je žena a oficiálně běží v Bostonském maratonu v roce 1967. Switzer se stala první ženou v historii, která v roce 1967 se startovním číslem běžela Bostonský maraton. +more Stalo se tak ovšem pět let předtím, než ženy získaly oficiální povolení v tomto běhu závodit. Kathrine se přihlásila pod jménem „K. V. Switzer“ a běh dokončila zhruba v čase 4 hodiny a 20 minut.

Soubor:Rescue from Andrea Doria.jpg|Záchrana parníku Andrea Doria Soubor:Andrea Doria sinking.jpg|Potopení parníku Andrea Doria Soubor:Andrea Doria sinks.jpg|Potopení parníku Andrea Doria