4
2

Helmut Müller (* 17. března 1937 Steinach) je bývalý východoněmecký fotbalista a reprezentant.

Hráčská kariéra

Začínal v rodném Steinachu, odkud v roce 1955 přestoupil do Jeny, kde strávil zbytek kariéry. V sezoně 1958 se stal se 17 brankami nejlepším střelcem nejvyšší východoněmecké soutěže. +more S Motorem Jena se stal v ročníku 1962/63 mistrem ligy a v sezoně 1960 s ním vyhrál východoněmecký pohár.

Reprezentace

Za reprezentaci Východního Německa (NDR) odehrál 13 utkání a vstřelil v nich 5 branek. Debutoval v neděli 27. +more října 1957 v Lipsku v zápase s Československem (kvalifikace na MS 1958), které domácí prohráli 1:4 (poločas 1:3). Helmut Müller dal v tomto zápasu jediný gól NDR. Naposled se v reprezentaci objevil v neděli 14. října 1962 v Drážďanech, kde domácí porazili Rumunsko v přátelském utkání 3:2 (poločas 1:0).

Evropské poháry

V Poháru mistrů evropských zemí odehrál v sezoně 1963/64 oba 2 zápasy proti Dinamu Bukurešť. V Poháru vítězů pohárů nastoupil v ročníku 1961/62 k 8 utkáním, v nichž třikrát skóroval a pomohl Motoru Jena až do semifinále, v němž byli Východní Němci vyřazeni Atlétikem Madrid. +more V Rappanově poháru si připsal 24 starty a dal v nich 4 branky.