Hobart International 2016

8
4
2

Hobart International 2016 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást ženského okruhu WTA Tour, který se odehrával na dvorcích s tvrdým povrchem Plexicushion v Hobartském mezinárodním tenisovém centru. Probíhal mezi 10. až 16. lednem 2016 v australském Hobartu jako dvacátý třetí ročník události.

Turnaj s rozpočtem 250 000 dolarů patřil do kategorie WTA International Tournaments. Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře se měla stát třicátá tenistka světa Sloane Stephensová ze Spojených států, která se však odhlásila pro virózu. +more Nejlépe postavenou tenistkou tak v soutěži byla světová pětatřicítka Camila Giorgiová z Itálie. Jako poslední přímá účastnice do dvouhry nastoupila 66. japonská hráčka žebříčku Nao Hibinová. Pátý singlový titul v kariéře vyhrála Francouzka Alizé Cornetová a deblovou část turnaje ovládla dvojice Chan Sin-jün a Christina McHaleová.

Jiné formy účasti

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Kimberly Birrellová * Maddison Inglisová * Jarmila Wolfeová

Následující hráčky si zajistily postup do hlavní soutěže v kvalifikaci: * Kiki Bertensová * Kurumi Naraová * Naomi Ósakaová * Laura Pousová Tiová

Následující hráčky postoupily do hlavní soutěže tzv. šťatné poražené: * Verónica Cepedeová Roygová * Pauline Parmentierová

Odhlášení

;před zahájením turnaje * Petra Cetkovská → nahradila ji Carina Witthöftová * Alison Riskeová (změna harmonogramu) → nahradila ji Pauline Parmentierová * Sloane Stephensová (viróza) → nahradila ji Verónica Cepedeová Roygová

v průběhu turnaje * Mona Barthelová (zádově zranění)

Skrečování

Madison Brengleová (respirační problémy)

Nasazení

StátHráčkaStátHráčkaWTANasazení
Anabel Medina GarriguesováArantxa Parra Santonjaová69. 1. +more
Kiki BertensováJohanna Larssonová74. 2.
Ljudmila KičenokováNadija Kičenoková113. 3.
Darija JurakováNicole Melicharová125. 4.
.

Následující pár získal do soutěže divokou kartu: * Maddison Inglisová / Jessica Mooreová

Odhlášení

;v průběhu turnaje * Johanna Larssonová

Přehled finále

Alizé Cornetová vs. Eugenie Bouchardová, 6-1, 6-2

Ženská čtyřhra

Chan Sin-jün / Christina McHaleová vs. Kimberly Birrellová / Jarmila Wolfeová, 6-3, 6-0