Hobart International 2017

8
4
2

Hobart International 2017 byl tenisový turnaj ženského okruhu WTA, který se konal na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem v australském Hobartu. Probíhal mezi 8. a 14. lednem 2017 jako 24. ročník turnaje. Turnaj patřil do kategorie WTA International a dotace činila 250 000 dolarů. Hlavní soutěž se zúčastnilo 32 hráček z celého světa. V singlové soutěži zvítězila francouzská tenistka Alizé Cornetová, která ve finále porazila Belindu Bencicovou ze Švýcarska. Pro Cornetovou to byl sedmý singlový titul na okruhu WTA a první v této sezóně. Ve čtyřhře triumfoval německo-švýcarský pár Lara Arruabarrenová a Xenia Knollová. Společně tak získaly první společný titul. Arruabarrenová si připsala druhé takovéto turnajové vítězství a pro Knollovou to bylo páté titulové turnajové vítězství. Hlavní část probíhala od pondělí 9. ledna do soboty 14. ledna 2017 a kvalifikační turnaj se konal před hlavním turnajem mezi 7. až 8. lednem 2017.

Hobart International 2017 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást ženského okruhu WTA Tour, který se odehrával na dvorcích s tvrdým povrchem Plexicushion v Hobartském mezinárodním tenisovém centru. Probíhal mezi 8. až 14. lednem 2017 v australském Hobartu jako dvacátý čtvrtý ročník události.

Turnaj s rozpočtem 250 000 dolarů patřil do kategorie WTA International Tournaments. Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře se stala dvacátá druhá žena klasifikace Kiki Bertensová z Nizozemska. +more Jako poslední přímá účastnice do dvouhry nastoupila 70. francouzská hráčka žebříčku Pauline Parmentierová. Před zahájením se z dvouhry odhlásilo sedm tenistek, včetně obhájkyně titulu Alizé Cornetové.

Premiérovou singlovou trofej na okruhu WTA Tour vybojovala 21letá Belgičanka Elise Mertensová, která se do hlavní soutěže dostala z kvalifikace. Deblovou soutěž ovládla rumunsko-ukrajinská dvojice Ioana Raluca Olaruová a Olga Savčuková, a získala tak druhou společnou trofej.

.

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Lizette Cabrerová * Jaimee Fourlisová * Francesca Schiavoneová

Následující hráčky si zajistily postup do hlavní soutěže v kvalifikaci: * Jana Fettová * Elise Mertensová * Risa Ozakiová * Teliana Pereirová

Následující hráčky postoupily do hlavní soutěže tzv. šťatné poražené: * Cindy Burgerová * Verónica Cepedeová Roygová * Nicole Gibbsová * Mandy Minellaová * Kurumi Naraová * Sílvia Solerová Espinosová * Sachia Vickeryová

;před zahájením turnaje * Alizé Cornetová (poranění zad) → nahradila ji Cindy Burgerová * Sara Erraniová (poranění levého stehna) → nahradila ji Kurumi Naraová * Julia Görgesová (změna programu) → nahradila ji Verónica Cepedeová Roygová * Ana Konjuhová (poranění levého palce) → nahradila ji Mandy Minellaová * Naomi Ósakaová (poranění levého zápěstí) → nahradila ji Nicole Gibbsová * Alison Riskeová (změna programu) → nahradila ji Sílvia Solerová Espinosová * Kateřina Siniaková (změna programu) → nahradila ji Sachia Vickeryová