Hobart International 2020

8
4
2

Hobart International 2020 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást ženského okruhu WTA Tour, který se odehrával na dvorcích s tvrdým povrchem Greenset Cushion v Hobartském mezinárodním tenisovém centru. Probíhal mezi 13. a 18. lednem 2020 v australském Hobartu jako dvacátý sedmý ročník události.

Turnaj s rozpočtem 275 000 dolarů patřil do kategorie WTA International. Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře se stala sedmnáctá žena klasifikace Elise Mertensová z Belgie, kterou ve čtvrtfinále vyřadila britská kvalifikantka Heather Watsonová. +more Jako poslední přímá účastnice do dvouhry nastoupila 73. hráčka žebříčku Švýcarka Jil Teichmannová.

Druhý singlový titul na okruhu WTA Tour vybojovala 20letá Kazaška Jelena Rybakinová, která se posunula na nové žebříčkové maximum, 26. místo. +more Deblovou soutěž ovládla ukrajinsko-indická dvojice Nadija Kičenoková a Sania Mirzaová, jejíž členky získaly premiérovou společnou trofej.

Jiné formy účasti

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Lizette Cabrerová * Garbiñe Muguruzaová * Astra Sharmaová * Samantha Stosurová

Následující hráčka nastoupila do hlavní soutěže pod žebříčkovou ochranou: * Catherine Bellisová

Následující hráčky postoupily do hlavní soutěže z kvalifikace: * Sorana Cîrsteaová (odstoupila) * Ons Džabúrová * Kateryna Kozlovová * Christina McHaleová * Sara Sorribesová Tormová * Heather Watsonová

Následující hráčka postoupila z kvalifikace jako tzv. šťastná poražená: * Nina Stojanovićová

Ženská čtyřhra

Nasazení

StátHráčkaStátHráčkaWTANasazení
Čan Chao-čchingLatisha Chan30. 1. +more
Pcheng ŠuajČang Šuaj60. 2.
Makoto NinomijováRenata Voráčová115. 3.
Georgina García PérezováSara Sorribes Tormová133. 4.
.

Následující páry získaly do soutěže divokou kartu: * Lizette Cabrerová / Samantha Stosurová * Jessica Mooreová / Astra Sharmaová

Následující páry nastoupily do čtyřhry pod žebříčkovou ochranou: * Kateryna Bondarenková / Sharon Fichmanová * Nadija Kičenoková / Sania Mirzaová