If Stockholm Open 2016

8
4
2

If Stockholm Open 2016 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se hrál na krytých dvorcích s tvrdým povrchem v aréně Kungliga tennishallen. Probíhal mezi 17. až 23. říjnem 2016 ve švédské metropoli Stockholmu jako čtyřicátý osmý ročník turnaje.

Turnaj s celkovým rozpočtem 635 645 eur a prize money 566 525 eur patřil do kategorie ATP World Tour 250. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal sedmý tenista světa Gaël Monfils z Francie. +more Jako poslední přímý účastník do hlavní singlové soutěže nastoupil 97. moldavský hráč žebříčku Radu Albot.

Devatenáctý singlový titul na okruhu ATP Tour získal Argentinec Juan Martín del Potro. Bratrská dvojice Elias a Mikael Ymerovi vybojovala premiérový titul na okruhu ATP Tour a stala se prvním švédským vítězným párem ve Stockholmu od roku 1998. +more Mikael Ymer přitom zažíval na turnajích ATP Tour debut.

Jiné formy účasti na turnaji

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Juan Martín del Potro * Elias Ymer * Mikael Ymer

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Ryan Harrison * Tobias Kamke * Adam Pavlásek * Jürgen Zopp

;před začátkem turnaje * Daniel Evans → nahradil jej Júiči Sugita * Lucas Pouille → nahradil jej Dustin Brown