Konečné pořadíKonečné pořadí
Celkový vítěz
2. místo
3. místo
114. ročník jednodenního cyklistického závodu Il Lombardia se konal 15. srpna 2020. Vítězem se stal Dán Jakob Fuglsang z týmu Astana. Na druhém a třetím místě se umístili Novozélanďan George Bennett (Team Jumbo-Visma) a Rus Aleksandr Vlasov (Astana).

Závod se měl původně konat 10. října, ale kvůli pandemii covidu-19 byl v květnu přesunut na 31. +more října. V červenci však byl termín závodu přesunut na 15. srpna z důvodu přílišného množství odložených závodů na říjen.

Při sjezdu z Muro di Sormano najel Belgičan Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick-Step) do nízké zdi na mostě, přes níž přepadl do rokle pod mostem. Evenepoel si zlomil pánev a pohmoždil pravou plíci, a tak musel odstoupit ze závodu.

Týmy

Závodu se zúčastnilo celkem 25 týmů, všech 19 UCI WorldTeamů a 6 UCI ProTeamů. Každý tým přijel se 7 jezdci, kromě týmu Circus-Wanty Gobert s 6 jezdci. +more Na start se celkem postavilo 174 jezdců. Do cíle dojelo 86 jezdců a dalších 18 mimo časový limit.

UCI WorldTeamy * AG2R La Mondiale * Astana * Bahrain-McLaren * Bora-Hansgrohe * CCC Team * Cofidis * Deceuninck-Quick-Step * EF Pro Cycling * Groupama-FDJ * Israel Start-Up Nation * Lotto-Soudal * Mitchelton-Scott * Movistar Team * NTT Pro Cycling * Ineos Grenadiers * Team Jumbo-Visma * Team Sunweb * Trek-Segafredo * UAE Team Emirates

UCI ProTeamy * Alpecin-Fenix * Androni Giocattoli-Sidermec * Bardiani-CSF-Faizanè * Circus-Wanty Gobert * Gazprom-RusVelo * Vini Zabù-KTM