Italské fotbalové mistrovství 1898

8
4
2

Italské fotbalové mistrovství konané v roce 1898 bylo druhým ročníkem tohoto turnaje. Turnaj se odehrával v období od 30. dubna do 8. května 1898 v italském Terstu. Turnaje se zúčastnilo celkem pět týmů: Trieste, Ginnastica Torino, Internazionale Torino, Genova a Miláno. Formát turnaje byl jednoduchý - každý tým hrál jeden zápas s každým. Vítězem turnaje se stal tým Trieste, který vyhrál všechny své zápasy a získal tak titul italského fotbalového mistra. Tento ročník mistrovství byl poznamenán několika kontroverzemi a problémy s organizací. Některé týmy odmítly účast kvůli sporům s italskou fotbalovou federací a špatnému vyhodnocení pravidel. Navzdory těmto problémům se turnaj uskutečnil a přinesl fotbalovým fanouškům několik vzrušujících zápasů. Italské fotbalové mistrovství 1898 je tak jednou z klíčových událostí v historii italského fotbalu, přispívající k jeho rozvoji a popularizaci.

První ročník Campionato Italiano di Football 1898 (česky: Italské fotbalové mistrovství) se konalo 8. května roku 1898 na Velodrome Humbert I v Turíně. Byla to první ligová soutěž schválená italskou fotbalovou federací (FIGC). Turnaje se účastnily 4 kluby. Soutěž ovládl klub z města Janov, který hrál pod starým názvem Janov CAC.

Zápasy

Semifinále

Finále

Kategorie:Serie A Kategorie:Sportovní události v Turíně Kategorie:Fotbal v Itálii v roce 1898