J&T Banka Ostrava Open 2021 – ženská čtyřhra

8
4
2

Turnaj J&T Banka Ostrava Open 2021 se konal jako ženská čtyřhra v rámci profesionálního tenisového okruhu WTA Tour. Hrálo se mezi 17. a 24. říjnem 2021 na dvorcích s tvrdým povrchem v hale Ostravar Arény ve městě Ostrava v České republice. Celková dotace turnaje činila 528 500 dolarů. Vítězkami se staly třetí nasazená Bárbara Krejčíková a Kateřina Siniaková z České republiky, které ve finále zdolaly rumunsko-kanadský pár Irina-Camelia Beguová a Gabriela Dabrowská. Po dvousetovém průběhu 6–4 a 6–3 rozhodl až supertiebreak poměrem míčů [10–6]. Obě šampionky si do žebříčku WTA připsaly 470bodů a získaly pátou společnou trofej. Krejčíková vybojovala osmý deblový titul na okruhu WTA Tour a pro Siniakovou to bylo šestnácté takové turnajové vítězství.

Ženská čtyřhra J&T Banka Ostrava Open 2021 probíhala ve druhé polovině září 2021. Do deblové soutěže ostravského tenisového turnaje hraného na tvrdém povrchu Ostravar Arény nastoupilo šestnáct dvojic. Obhájcem titulu byl belgicko-běloruský pár Elise Mertensová a Aryna Sabalenková, jehož členky do turnaje nezasáhly.

Vítězem se stal druhý nasazený indicko-čínský pár Sania Mirzaová a Čang Šuaj, který ve finále zdolal americko-novozélandské turnajové trojky Kaitlyn Christianovou a Erin Routliffeovou po dvousetovém průběhu 6-3 a 6-2. Obě šampionky si do žebříčku WTA připsaly 470 bodů a získaly při druhém společném startu první společnou trofej. +more Mirzaová na okruhu WTA Tour vybojovala 43. deblový titul a pro Čang Šuaj to bylo jedenácté takové turnajové vítězství.

Nasazení párů

# Magda Linetteová / Bernarda Peraová (semifinále, odstoupily) # Sania Mirzaová / Čang Šuaj (vítězky) # Kaitlyn Christianová / Erin Routliffeová (finále) # Eri Hozumiová / Makoto Ninomijová (semifinále)

Kategorie:Ostrava Open Kategorie:WTA Tour 2021