J&T Banka Prague Open 2016 – ženská dvouhra

8
4
2

Do soutěže ženské dvouhry na tenisovém turnaji J&T Banka Prague Open 2016 nastoupí třicet dva hráček. Z #Kvalifikace|kvalifikace postoupilo sedm hráček, z toho čtyři řádně po třech vítězných kolech a další tři jako tzv. šťastné poražené. Obhájkyní titulu byla česká tenistka Karolína Plíšková, kterou v semifinále vyřadila Lucie Šafářová.

V úvodním kole se poprvé na okruhu WTA Tour střetly stabilní deblové spoluhráčky Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková. Dříve již odehrály dvě vzájemná střetnutí na okruhu ITF. +more V semifinále ve slovinské Rogašce Slatině v roce 2005 vyhrála Hradecká a o pět let později v belgickém Tourhoutu zvítězila Hlaváčková, když soupeřka zápas ve třetí sadě skrečovala. Na pražské události 2016 postoupila Hradecká po dvousetovém průběhu a ve vzájemných duelech se ujala vedení 2-1. Utkání druhého kola proti Lucii Šafářové však po 55 minutách skrečovala pro zablokovaný krk a uvedla: „U returnů, nebo když člověk servíroval, tak byl problém se podívat nahoru. Zkusila jsem s tím bojovat, ale nešlo to. “.

Čtyři nejvýše nasazené hráčky splnily žebříčkové předpoklady favoritek a postoupily do semifinále. Po sérii porážek vyhrála Lucie Šafářová v úvodním kole svůj první zápas v probíhající sezóně. +more Přes Karolínu Plíškovou postoupila do finále. Oplatila jí tak týden starou prohru ze Stuttgartu a snížila pasivní vzájemnou bilanci na 2-3, když jediné vítězství předtím dosáhla na pražském turnaji 2012. Do druhého semifinále nenastoupila turnajová jednička Světlana Kuzněcovová pro natažení břišního svalstva, s nímž se již potýkala několik dní.

Vítězkou dvouhry se stala nasazená dvojka Lucie Šafářová, jež ve finále zdolala turnajovou čtyřku Samantha Stosurovou z Autsrálie po třísetovém průběhu 3-6, 6-1 a 6-4. V probíhající sezóně si připsala premiérové turnajové vítězství, které představovalo sedmý singlový titul na okruhu WTA Tour.

Šafářová si do žebříčku WTA připsala 280 bodů a obdržela prémii 111 389 dolarů.