Jan Pázler (* 10. leden 1991, Náchod) je český fotbalový útočník či záložník a bývalý mládežnický reprezentant, od srpna 2020 působící v týmu FK Viktoria Žižkov.

...

Svoji fotbalovou kariéru začal v klubu SK Náchod, odkud v průběhu mládeže přestoupil do Slavie Praha.

SK Slavia Praha

Před sezonou 2010/11 propracoval do prvního mužstva. V dresu "Sešivaných" si odbyl premiéru v +more_česká_fotbalová_liga'>1. české lize 20. 11. 2010 v utkání 17. kola proti FK Mladá Boleslav (prohra 1:3), odehrál 66 minut.

FK Dukla Praha

V zimě 2010/11 zamířil do pražské Dukly, kde podepsal tříletý kontrakt. S týmem na jaře postoupil do +more_česká_fotbalová_liga'>1. ligy. Na Dukle se hráči dařilo. Celkem za mužstvo odehrál v první i druhé lize 48 střetnutí, ve kterých vsítil deset branek.

FK Baumit Jablonec

V průběhu sezony 2012/13 uzavřel smlouvu s Baumitem Jablonec. Zpočátku toho angažmá nastupoval za Jablonec v lize pod trenérem Václavem Kotalem často. +more Na jaře 2013 s klubem získal Český fotbalový pohár. Po Kotalově odchodu hrál převážně za juniorku. Za Baumit nastoupil k 12 ligovým zápasům, ve kterých se jednou střelecky prosadil.

FK Dukla Praha (hostování)

Po přestupu do Jablonce zamířil na obratem na hostování do Dukly. Původně měl v pražském týmu působit do léta 2013, ale po odchodu Davida Lafaty z Baumitu do AC Sparta Praha, se k Severočechům vrátil už v zimě 2012/13. +more Za Duklu odehrál pouze tři utkání v lize, gól nedal.

FK Dukla Praha (druhé hostování)

V červenci 2013 odešel podruhé na hostování do Dukly Praha. Celkem za mužstvo tentokrát odehrál sedm ligových střetnutí, ve kterých branku nevsítil.

1. SC Znojmo

V létě 2014 Jablonec definitivně opustil a uzavřel smlouvu s klubem 1. +more SC Znojmo. Přišel nahradit Václava Vašíčka, kterému tehdy skončilo hostování z SK Sigma Olomouc. V sezoně 2014/15 odehrál za Znojmo 29 zápasů v lize, ve kterých vsítil devět branek a společně s Liborem Žondrou se stal nejlepším střelcem týmu.

FC Hradec Králové

Před sezonou 2015/16 přestoupil do týmu FC Hradec Králové, kde podepsal dvouletý kontrakt s následnou opcí.

Sezona 2015/16

V dresu "Votroků" debutoval v 2. +more české lize 8. 8. 2015 v utkání 2. kola proti FC MAS Táborsko (remíza 0:0), když 78. minutě vystřídal Igora Súkenníka. Svůj první gól v sezoně a zároveň za Hradec vstřelil 23. srpna 2015 ve 4. kole proti B-týmu SK Sigma Olomouc (výhra 4:1), trefil se v 64. minutě. Střelecky se prosadil i v následujících dvou kolech, když dal po jedné brance do sítě MFK Frýdek-Místek (výhra 1:0) a 1. SC Znojmo (prohra 1:2). Po pěti kolech tak měl na svém kontě tři branky. V utkání s FK Varnsdorf hraném 14. 10. 2015 dal během třinácti minut hattrick, ale Hradec s tímto soupeřem pouze remizoval 4:4. Následující kolo vstřelil dvě branky proti FK Slavoj Vyšehrad (výhra Hradce Králové 3:0), prosadil se ve 24. a 38. minutě. O necelé dva týdny později dal ve 13. kole opět dva góly, tentokrát proti Fotbal Třinec, klub v zápase zvítězil 5:0. Po jedenácté v sezoně se prosadil 7. listopadu 2015 v utkání 14. kola na půdě FK Baník Sokolov, když v 73. minutě vyrovnával z pokutového kopu na konečných 1:1. Po podzimu 2015 měl na svém kontě 11 přesných střeleckých zásahů. Na jaře 2016 se poprvé prosadil dvakrát 12. března 2016 v 18. kole ve druhém střetnutí proti rezervě Sigmy Olomouc (výhra 3:0), docílil své 12. a 13. branky v ročníku. 15. 4. 2016 se přesně trefil do sítě SK Dynamo České Budějovice, Votroci na půdě tohoto soupeře výhráli 3:0. V dohrávaném 17. kole ve východočeském derby proti FK Pardubice vstřelil v 62. minutě rozhodující branku na 2:1. Pošestnácté se prosadil ve 28. kole hraném 17. 5. 2016, kdy jeho mužstvo porazilo celek FK Baník Sokolov 2:0 a tým díky prohře klubu 1. SC Znojmo, které bylo v tabulce na třetí pozici, s FC Sellier & Bellot Vlašim postoupil zpět do nejvyšší soutěže. Svůj 17. gól v ročníku dal 21. 5. 2016 ve 29. kole na půdě FK Ústí nad Labem, Honza vsítil v 77. minutě z penalty branku na konečných 2:1. Celkem v ročníku 2015/16 nastoupil k 25 ligovým utkáním. Se 17 góly se stal nejlepším střelcem Fotbalové národní ligy a získal ocenění pro nejlepšího hráče sezony.

Sezona 2016/17

31. 7. +more 2016 v ligovém utkání úvodního kola na stadionu v Ďolíčku proti tamním Bohemians Praha 1905 (výhra 3:0) přišel na hřiště v 70. minutě a o čtyři minuty později vstřelil z volného přímého kopu vítěznou branku zápasu. 10. 8. 2016 se střelecky prosadil ve 2. kole českého poháru proti divizní Admiře Praha (výhra 4:1), když v 16. minutě otevřel skóre zápasu. V 6. kole hraném 10. září 2016 v utkání proti 1. FK Příbram vstřelil dva góly a "Votroci" vyhráli 2:0. Pázlerova druhá branka v zápase byla zároveň jubilejní devítistá v první lize v historii královéhradeckého klubu.

Jan Pázler je mládežnickým reprezentantem České republiky, dosud nastoupil za výběry U18 a U21. Ve výběru do 21 let debutoval v přátelském utkání 25. +more dubna 2012 proti domácímu Slovensku (výhra ČR 2:1).

[url=https://web. archive. +moreorg/web/20170520162424/http://www. fchk. cz/A-tym/Soupiska/Jan-Pazler. aspx]Profil hráče[/url] na fchk. cz * [url=http://www. 1scznojmo. cz/hrac. asp. id=Jan-Pazler-572&sezona=2015&kategorie=MUZ]Profil hráče[/url] na 1scznojmo. cz * [url=http://www. fkdukla. cz/hrac. asp. id=Jan-Pazler-11&sezona=2013&kategorie=MUZ]Profil hráče[/url] na fkdukla. cz * * [url=http://int. soccerway. com/players/-pazler/164590/]Profil hráče[/url] na soccerway. com * [url=http://www. transfermarkt. com/jan-pazler/profil/spieler/170679]Profil hráče[/url] na transfermarkt. co. uk * [url=http://soccerdatabase. eu/player/327207/]Profil hráče[/url] na soccerdatabase. eu [neex. odkaz] * [url=http://nv. fotbal. cz/reprezentace/statistiky/viewstat3. asp. name=PazlerJan]Reprezentační statistiky hráče[/url] na stránkách FAČR.

Kategorie:Čeští fotbalisté Kategorie:Fotbaloví útočníci Kategorie:Fotbaloví záložníci Kategorie:Fotbalisté SK Náchod Kategorie:Fotbalisté SK Slavia Praha Kategorie:Fotbalisté FK Dukla Praha Kategorie:Fotbalisté FK Jablonec Kategorie:Fotbalisté 1. +more SC Znojmo Kategorie:Fotbalisté FC Hradec Králové Kategorie:Čeští fotbaloví reprezentanti Kategorie:Narození v Náchodě Kategorie:Narození 1991 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Narození 10. ledna.