Jesús Navas

8
4
2

Jesús Navas González (* 21. listopadu 1985, Los Palacios, Španělsko) je španělský fotbalový záložník a reprezentant, který hraje ve španělském klubu Sevilla. Je to fotbalista s dobrou kličkou a schopností „větrat“ obranu soupeře, hraje na pravém křídle.

...

Manchester City

Jesús přestoupil do Manchesteru City oficiálně 3. 6. +more 2013 za cca 15 miliónů liber ze španělské Sevilly. Stal se jedním z prvních hráčů, které do týmu přivedl nový manažer Manuel Pellegrini, který přišel rovněž ze Sevilly. První dva góly vstřelil při ligové výhře City nad Tottenhamem Hotspur 6:0, 24. listopadu 2013. Svými góly skóre po 13 sekundách hry otevřel a také v 90. minutě uzavřel.

Mládežnické reprezentace

Jesús Navas působil v mládežnické reprezentaci Španělska v kategorii do 21 let.

A-mužstvo

9. listopadu 2009 jej trenér Španělska Vicente del Bosque nominoval k nadcházejícím přátelským utkáním proti Argentině a Rakousku. +more 14. listopadu 2009 si v zápase s hostující Argentinou zaknihoval svůj debut v A-mužstvu Španělska, když nastoupil na hřiště v 82. minutě. Španělé porazili v Madridu jihoamerického soupeře 2:1. V druhém zápase proti domácímu Rakousku 18. listopadu 2009 nastoupil do druhého poločasu, Španělé zvítězili suverénně 5:1.

První gól vstřelil 3. června v přátelském zápase s Jižní Koreou (hrálo se v rakouském Innsbrucku), když svou trefou z 86. +more minuty rozhodl o vítězství Španělska 1:0.

Se španělským národním týmem vyhrál Mistrovství světa 2010 a EURO 2012. Na evropském šampionátu v Polsku a na Ukrajině vstřelil vítězný gól v utkání proti Chorvatsku (1:0).

Reprezentační góly

; Góly Jesúse Navase ve španělském A-mužstvu

13. 6. +more 2010Tivoli Neu, Innsbruck, RakouskoJižní Korea0:1 (86. )0:1přátelský zápas
218. 6. 2012PGE Arena, Gdaňsk, PolskoChorvatsko0:1 (88. )0:1EURO 2012
310. 9. 2013Stade de Genève, Ženeva, ŠvýcarskoChile2:2 (90+2. )2:2přátelský zápas